نماینده مردم همدان در مجلس: همدان آماده میزبانی از مسابقات ملی و بین‌المللی است
نماینده مردم همدان در مجلس: همدان آماده میزبانی از مسابقات ملی و بین‌المللی است

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زیرساخت‌های ورزشی همدان برای میزبانی از مسابقات بزرگ ملی و بین‌المللی مهیا است، گفت: ایجاد سالن ورزشی در همه روستاهای بزرگ شهرستان همدان دنبال می‌شود.

به گزارش غرب ایران  حمیدرضا حاجی بابایی ظهر امروز در مراسم افتتاح سالن ورزشی شهدای روستای شورین ضمن  تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را خدمت ملت ایران تبریک عرض می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه امروز بزرگترین افتخار ما این است که در روستاها شاهد افتتاح و بهره‌برداری از سالن‌های ورزشی بزرگ هستیم، افزود: قبل از انقلاب تعداد سالن‌های ورزشی در مراکز استان‌ها به ندرت بود.

حاجی بابایی با بیان اینکه در دهه فجر امسال چند سالن ورزشی افتتاح و چندین سالن ورزشی نیز در حال احداث است، گفت: وضعیت امروز ورزش کشور با چهل سال قبل در تمام زمینه‌ها قابل قیاس نیست.

وی با تأکید بر اینکه میانگین کشوری سرانه فضای ورزشی ۶۰ سانتی متر است اما میانگین سرانه فضای ورزشی در استان همدان ۷۲ سانتی‌متر است، بیان کرد: در شهرستان همدان سرانه فضای ورزشی به ازای هر نفر ۱۰۰ سانتی‌متر است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این دو دهه اخیر با مجتمع‌های بزرگ ورزشی احداث شده در کشور حرفی برای گفتن داریم، عنوان کرد: همدان زمینه میزبانی مسابقات بزرگ ملی و بین‌المللی را دارد.

حاجی بابایی با تأکید بر اینکه ورزش در حال پویایی است، تصریح کرد: با اجرای طرح جامع شهری انشاءالله شورین نیز جز شهر همدان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیگیری‌های لازم برای ایجاد سالن ورزشی در تمام روستاهای بزرگ در حال انجام است، اعلام کرد: نباید در بخش مرکزی روستای بزرگی بدون سالن ورزشی باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمنان انقلاب کمر همت را بسته بودند که جشن‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را نبینیم، گفت: امروز بعد از چهل سال می‌گویند جشن‌های دومین چهل سالگی انقلاب رو نمی‌بینید.

وی تأکید کرد: خدا را شاکریم که دشمنان ما احمق ترین‌ها هستند و دشمنان می‌خواهند ایران را با فشارهای اقتصادی از میدان بیرون کنند در حالی که ملت ایران سختی‌ها و فشارهای بسیاری را تحمل کرده‌اند و امروز چرخ اقتصاد کشور در حال چرخش است و از معبرهای دشمنان نیز عبور می‌کنیم.

سالن ورزشی شهدای روستای شورین در سال ۸۹ کلنگ‌زنی شده و امسال افتتاح و با ۹۲۶ مترمربع به بهره‌برداری رسید و اعتبار صرف شده برای احداث این سالن حدود ۸۰۰ میلیون تومان بود.

انتهای پیام/ م م