بهره برداری کارخانه گندله سازی اسدآباد
بهره برداری کارخانه گندله سازی اسدآباد

فرماندار اسدآباد گفت: کارخانه گندله سازی یکی از صنایع مهم این شهرستان در بخش اقتصادی و اشتغال است که با حمایت دولت به مرحله تولید رسیده و همزمان با دهه فجر بهره برداری می شود.

به گزارش غرب ایران کریم حمیدوند فرماندار اسدآباد اظهار داشت: این واحد صنعتی در مجاورت کارخانه کنستانتره آهن احداث شده و از محصول این واحد صنعتی تغذیه می کند.
وی اضافه کرد: کنستانتره آهن برای استفاده در صنایع تولید آهن آلیاژی باید به گندله تبدیل شود و از اینرو احداث چنین کارخانه ای از نظر اقتصادی به صرفه است.
فرماندار اسدآباد خاطرنشان کرد: برای ساخت و راه اندازی کارخانه گندله سازی یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و نقش ویژه ای در رونق اقتصادی و اشتغال این منطقه دارد.
حمیدوند با بیان اینکه کارخانه گندله سازی هم اینک به صورت آزمایشی آغاز بکار کرده گفت: این طرح به صورت رسمی راه اندازی می شود.
وی از دیگر مزایای این طرح به افزوده شدن سالانه ۲ هزار میلیارد ریال به سرجمع درآمدهای مالیاتی استان همدان اشاره کرد و افزود: سه درصد از این مبلغ به طور مستقیم به شهرداری اسدآباد اختصاص می یابد که در توسعه و تکمیل مبلمان شهری بسیار اثرگذار است.
همزمان با دهه فجر ۷۹۷ طرح به ارزش ۱۴ هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال و ایجاد سه هزار و ۷۲۶ فرصت شغلی در استان همدان بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
اسدآباد در ۴۵ کیلومتری همدان واقع شده و سرشار از منابع غنی سنگ آهن است و همین موضوع موجب احداث کارخانه ذوب آهن، کنستانتره آهن و گندله سازی در این منطقه شد.

انتهای پیام /م م