همدان «پایتخت کتاب اسلامی» می‌شود
همدان «پایتخت کتاب اسلامی» می‌شود

به گزارش غرب ایران، مجید فروتن معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد همدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:همدان جزو 10 استانی است که به صورت مستقل مجوز چاپ کتاب را صادر می‌کند و امسال 320 عنوان کتاب در استان همدان به چاپ رسیده است.

به گزارش غرب ایران، مجید فروتن معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد همدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:همدان جزو ۱۰ استانی است که به صورت مستقل مجوز چاپ کتاب را صادر می‌کند و امسال ۳۲۰ عنوان کتاب در استان همدان به چاپ رسیده است.

وی اعلام کرد: سال ۱۴۰۲ همدان به عنوان پایتخت کتاب اسلامی با شعار «همدان شهر همه‌دانایی است» می‌شود و رد این راستا برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه مشخص شده و همدان پایتخت کتاب خواهد بود.

فروتن با اشاره به اینکه اگر ممکن باشد نمایشگاه کتاب تا پایان امسال و یا در غیر این صورت اوایل سال ۹۷ در همدان برپا می‌شود، تأکید کرد: عدم برگزاری این نمایشگاه در همدان یک خلأ و آسیب است که این خلأ باید برطرف شود.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد همدان با تاکید بر اینکه مطبوعات و رسانه‌های استان باید به پایتخت کتاب شدن همدان کمک کنند بیان کرد: امسال ۱۲۰  میلیون تومان کتاب در استان خریداری شده و ۲۰۰ میلیون کتاب به کتابخانه و مراکز علمی اهدا شد.

فروتن اظهار داشت: تاریخ ۱۱۵ ساله همدان از قاجار، پهلوی و دوران معاصر تدوین شده که به عنوان یک دستاورد است ضمن اینکه ۱۸۰ عنوان نشریه تخصصی و عمومی در طول انقلاب در همدان چاپ شده و یکی از دستاوردهای انقلاب رقابت بازار مطبوعات بوده است.

انتهای پیام/م م