همدان برای اجرای هرچه بهتر و باشکوه‌تر انتخابات آماده است
همدان برای اجرای هرچه بهتر و باشکوه‌تر انتخابات آماده است

به گزارش غرب ایران سید سعید شاهرخی استاندار همدان در همایش مشترک هیئت های نظارت استان، شهرستان هاو  بخش ها بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت:  از شکل‌گیری انقلاب اسلامی تا کنون، مردم نقش کلیدی و محوری در همه امور جمهوری اسلامی ایران ایفا کرده‌اند.

به گزارش غرب ایران سید سعید شاهرخی استاندار همدان در همایش مشترک هیئت های نظارت استان، شهرستان هاو  بخش ها بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت:  از شکل‌گیری انقلاب اسلامی تا کنون، مردم نقش کلیدی و محوری در همه امور جمهوری اسلامی ایران ایفا کرده‌اند.

شاهرخی ضمن تاکید بر این نکته که ایران آزادترین کشوری‌ است که انتخابات در آن از تاثیرگذارترین مولفه‌ها در اداره امور کشور است، گفت:  در اوایل انقلاب که در مسیر حرکت قرار داشتیم با وجود سلایق و علایق مختلف در بین مردم، انتخابات این جهت که فرصتی برابر برای همه مردم به شمار می‌آمد تا بتوانند با رأی خود اعلام نظر کنند امری تعیین کننده بود و ازاین امر تا کنون ادامه داشته و در آینده نیز به لطف همین مردم ادامه پیدا خواهد کرد.

وی بابیان اینکه این اعلام نظر آزادانه و مستقیم مردم یعنی دموکراسی و مردم خودانتخاب کننده هستند و بر امور نظارت مستقیم دارند، گفت: به هر نهادی که توجه کنید مسئول آن با رأی مستقیم مردم انتخاب می‌شود.

استاندار گفت: مردم انتخاب کننده و تعیین کننده هستند و رسالت ما رسالت بسیار سنگینی خواهد بود چراکه این ما هستیم که به عنوان مجریان و ناظران انتخابات، با اتکا به حکم قانون، زمینه رأی دادن، نظر دادن و از همه مهم‌تر انتخاب کردن مردم را فراهم می‌کنیم.

باید با درایت و مسئولیت پذیری کاری کنیم که اعتماد عمومی یا به عبارتی دیگر اطمینان خاطر آحاد مردم را جلب شود تا با خیال راحت در انتخابات شرکت کنندشاهرخی در ادامه به اهمیت نقش مجریان و ناظران انتخابات اشاره کرد و افزود: باید با درایت و مسئولیت پذیری کاری کنیم که اعتماد عمومی یا به عبارتی دیگر اطمینان خاطر آحاد مردم را جلب شود تا با خیال راحت در انتخابات شرکت کنند.

وی در ادامه گفت: بدون شک وقتی که مردم مطمئن باشند که اسم کسی که از صندوق‌های اخذ رأی بیرون می‌آید، همان شخصی است که خودشان انتخاب کرده‌اند، دو نتیجه در بر خواهد داشت نخست اینکه میزان مشارکت بیشتر و بیشتر خواهد شد و دوم اینکه، اعتماد عمومی به مجریان و ناظران شکل خواهد گرفت.

استاندار همدان در ادامه ضمن تاکید بر اینکه آنچه برای ما و مردم اهمیت دارد همان سخن کلیدی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، رأی حق‌الناس است، گفت: رهبر معظم  انقلاب با این جمله کلیدی تکلیف را بر همه روشن کردند بنابراین تمام تلاش و کوشش ما باید در این راستا باشد که از رای یا حق‌الناس صیانت و مراقبت کنیم.

وی در ادامه گفت: بازنده‌ترین افراد و نادان‌ترینِ افراد کسانی هستند که آخرت خود را به خاطر دنیای دیگری می‌سوزانند و خراب می‌کنند و بی ‌شک هرگونه بی‌توجهی به حق‌الناس و صیانت از آرای مردم، خیانت به خود و ظلم به دیگران است.

شاهرخی در ادامه وظیفه مسئولین دست‌اندر کار نظارت و اجرای انتخابات را خطیر برشمرد و افزود: تمام توجه ناظران و مجریان، باید، سالم و بی‌طرفانه برگزار کردن انتخابات پیش‌رو  باشد چون یکی از زمینه‌های جلب اعتماد عمومی همین بی‌طرفی در امر اجرا و نظارت است.

وی در ادامه تاکید کرد: بی‌طرفی و سلامت اجرا و نظارت انتخابات باعث می‌شود تا هم بازیگران زیادی در عرصه انتخابات حضور یابند و هم مردم مشتاقانه در امر انتخابات مشارکت داشته باشند و در مراحل مختلف این مسیر قانون را فصل‌الخطاب قرار خواهیم داد، چون کسی نمی‌تواند کم‌تر یا بیشتر از قانون عمل کند.

شاهرخی افزود: در مقابل از مردم تقاضا می‌کنیم که به عرصه بیایند و مثل همیشه با حضور حداکثری و انتخاب نماینده مورد وثوق، سرنوشت خود را رقم بزنند.

وی گفت: در ایران مردم در همه امور تعیین کننده هستند و حضور و مشارکت آن‌ها در انتخابات باعث می‌شود تا افرادی که مورد نظر مردم هستند در راس امور قرار گیرند و این اقدام از جانب مردم فرصت را از کسانی که شایستگی کافی برای حضور در راس امور برخوردار نیستند، خواهد گرفت.

وی در ادامه گفت: به مردم همدان با تکیه بر قانون، همدلی، صمیمیت، تخصص و تعهد بین مسئولان اجرایی و نظارتی استان، اطمینان خواهم داد که نگهبان و حافظ رأی آن‌ها هستیم.

شاهرخی همچنین در ادامه به ضرورت تداوم اتحاد بین مجریان و ناظران در امر انتخابات پرداخت و گفت: همه مجریان باید وجود هیئت‌های نظارت در امر انتخابات را فرصت و رحمت بدانند و از این اتحاد و برادری برای صیانت از حق‌الناس کمال استفاده را ببرند چرا که در سایه اتحاد و برادری می‌توان امورات را به نحو احسن انجام داد.

استاندار همدان با تذکر به مجریان و دیگر کسانی که در امر نظارت بر انتخابات حضور خواهند داشت، گفت: کسانی که خودنگهدار نیستند با کناره‌گیری خود به دیگر همکارانشان کمک خواهند کرد چراکه کناره گیری افرادی که خودنگهدار نیستند می‌تواند به مجریان و ناظران در تسهیل امور کمک شایانی کند.

شاهرخی اعلام کرد: استان همدان در آمادگی کامل برای اجرای هرچه بهتر و باشکوه‌تر انتخابات است. تمام دستگاه‌های اجرایی آمادگی کامل دارند تا این امر خطیر را به نحو احسن انجام دهند.

وی افزود: فرمانداران  استان مجرب، باتجربه و کاردان هستند و با داشتن شناخت و تجربه کافی آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات سالم و قانونی دارند.

وی در جمله پایانی با تاکید بر این نکته که، با تخلفات انتخاباتی به شدت برخورد خواهیم کرد، گفت: از همین تریبون اعلام می‌کنم اگرکسی  بخواهد با احساسات مردم بازی و یا سو استفاده کند در هیئت اجرایی به تخلفات او رسیدگی خواهد شد و اگر مستندات دال بر تخلف باشد رد صلاحیت متخلف حتمی خواهدبود و شک نکنید.

 

انتهای پیام/م م