پیست اسکی تاریکدره همدان تعطیل است
پیست اسکی تاریکدره همدان تعطیل است

رئیس هیات اسکی همدان گفت: پیست اسکی تاریکدره هنوز بازگشایی نشده و تعطیل است و نیاز به بارش سنگین در ارتفاع دارد.

به گزارش غرب ایران :مهدی کرمی  اظهار داشت: عملیات برفکوبی پیست که مهترین مرحله از بازگشایی است، نیاز به ۲۵ سانتی متر برف دارد.

وی بیان کرد: بارش این مقدار برف زمینه زیرسازی پیست را مهیا می سازد اما تاکنون برف آنچنانی در پیست بارش نداشته ایم.

کرمی اضافه کرد: پس از زیرسازی لازم، بارش های بعدی می تواند شرایط را برای بازگشایی پیست مهیا سازد.

وی پیرامون مسیر پیست اسکی نیز گفت: مسئولیت جاده پیست برعهده اداره راهداری است و این ارگان برای تردد یا مسدودیت مسیر تصمیم گیری می کند.

رئیس هیات اسکی همدان یادآور شد: پیست تاریک دره همدان جزو پیست های مهم کشور محسوب می شود اما برخلاف سایر پیست ها هنوز بازگشایی نشده و در صورت فراهم شدن مقدمات فعالیت اسکی، حتی از شهرهای مختلف نیز اسکی باز به این پیست سفر می کند.

کرمی اظهار داشت: نزدیکی این پیست به شهر همدان نیز از مزیت های آن محسوب می شود و امیدواریم آرزوی اسکی بازان برای بازگشایی پیست در سال جاری تحقق یابد.

پیست اسکی تاریک دره با یک هزار و ۶۰۰ متر طول قابلیت برگزاری مسابقات اسکی روی چمن و برف را در تمام فصول سال دارد و تله ‌سی‌یژ این مجموعه با ۱۰۰ صندلی و یک هزار و ۶۰۰ متر طول خط فعال شده و با راه‌اندازی این دستگاه وسعت پیست به ۵۰ هکتار رسیده است.

این پیست در ۱۰ کیلومتری مرکز شهر همدان واقع شده است و هواشناسی همدان از ریزش برف قابل توجه در استان همدان در اواخر هفته خبر داده است.