اقتدار سپاه در دستگیری سرشبکه آمدنیوز به رخ دشمنان کشیده شد
اقتدار سپاه در دستگیری سرشبکه آمدنیوز به رخ دشمنان کشیده شد

به گزارش غرب ایران ، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی امام جمعه همدان در خطبه‌های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: امیدوارم خداوند به برکت وجود اباعبدالله الحسین(ع) تقوای خود را نصیب بندگان کند. 

به گزارش غرب ایران ، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی امام جمعه همدان در خطبه‌های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: امیدوارم خداوند به برکت وجود اباعبدالله الحسین(ع) تقوای خود را نصیب بندگان کند.

وی افزود: در روایتی ذکر شده که از امام صادق(ع) سوال می‌شود که زیارت امام حسین(ع) زمان و شرایط خاصی دارد که حضرت می‌فرمایند زیارت اباعبدالله الحسین(ع) خیر مقدر است و زمان و شرایط خاصی ندارد و در هر زمانی می‌شود با وجود مبارک امام حسین(ع) ارتباط گرفت.

شعبانی گفت: امام صادق(ع) فرموده‌اند در روزهای اربعین، عرفه، عید فطر و قربان و شب‌های قدر زیارت امام حسین(ع) ثواب و عظمت بیشتری دارد چرا که ۱۲۴ هزار پیامبر و فرشته به استقبال زائر می‌آیند و اگر در این روزها زائر اباعبدالله الحسین(ع) از خداوند بهشت بخواهد بدون هیچ ترسی وارد بهشت می‌شود

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه شاید امروز متوجه خیرات و برکات زیارت اباعبدالله الحسین(ع) نشویم اما در قیامت متوجه واقعیت ثواب زیارت می‌شویم، بیان کرد: زیارت اباعبدالله الحسین(ع) گناهان گذشته را می‌بخشد و عظمت این زیارت به اندازه‌ای است که زائر خداوند را در عرش زیارت می‌کند.

شعبانی با بیان اینکه باید خداوند را شکر کنیم که محبت امام حسین(ع) را در دل ما نهاده است، عنوان کرد: این محبت را اگر کسی در وجود خود احساس کند نشانه ایمان است.

وی با تأکید بر اینکه زیارت اباعبدالله الحسین(ع) در روزهای اربعین، عرفه، عید فطر و قربان و شب‌های قدر ثواب ۱۰۰ حج و عمره و جهاد در کنار پیامبران را دارد، تصریح کرد: همه مناسبت‌ها با امام حسین(ع) گره خورده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه از امام صادق(ع) روایت شده است که در روز اربعین وقتی آفتاب بالا می‌آید زیارت اربعین قرائت شود، تأکید کرد:زیارت اربعین یکی از زیارت هایی است که خواندن آن در روز اربعین بسیار توصیه شده است.

شعبانی با بیان اینکه فلسفه قیام امام حسین(ع) رفع جهالت و ذلالت بود، اظهار داشت: کسانی که به امام حسین(ع) هجوم آوردند فریب دنیا را خورده و اطاعت از طاغوت کردند.

وی ابراز کرد: زیارت امام حسین(ع) قبل و بعد از اربعین و دور و نزدیک ندارد آنچه که مهم است نزدیک شدن قلب و حقیقت وجودی ما به امام حسین(ع) است.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه در زمانی ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین(ع) را پاسخ نداده و امام را یاری نکردند، افزود: اما امروز بیش از ۲۰ میلیون نفر از سراسر عالم بر محور عشق جمع شده‌اند.

شعبانی با اشاره به اینکه راهپیمایی عظیم اربعین از منظر فردی، اجتماعی و سیاسی اثرات بسیار خوبی دارد، گفت: گاهی موارد انسان در این مسیر احساس می‌کند که حتی با یک کوله‌بار هم می‌تواند زندگی کند و این مسیر به ما درس می‌دهد که دچار حاشیه‌ها و گرفتاری های مادی نشویم.

وی با بیان اینکه مسیر راهپیمایی امام حسین(ع) یک سبک زندگی خاص و سبکی برخلاف سبک زندگی غربی است، تأکید کرد: متاسفانه امروز سبک زندگی ما گرفتاری از تمدن غربی پیدا کرده است اما سبک زندگی در مسیر اباعَبْدِاللّه الحسین(ع) سبک زندگی ساده همراه با تواضع، یکرنگی و نفی زیاده خواهی ها است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان تصریح کرد: اگر سبک زندگی پیاده‌روی اربعین در زندگی ۳ میلیون زائری که در این ایام به کربلا رفتند تبدیل به یک مولفه اصلی شود و همین جمعیت سادگی، ایثار و گذشت را حفظ کنند شاهد اثرات مثبتی در کشور خواهیم بود.

شعبانی با تأکید بر اینکه اگر ایثار، ساده‌زیستی و قناعت را رفتار دائمی خود را قرار دهیم بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شود، بیان کرد: امیدواریم این سبک زندگی چندروزه پیاده‌روی در مسیر اباعبدالله الحسین(ع) استمرار پیدا کند و تبدیل به نهاد مفصل و مستمر در کشور ما شود.

وی با اشاره به اینکه پیاده‌روی اربعین از نظر سیاسی نیز همبستگی کشور ایران و عراق را در بر دارد، عنوان کرد: وحدت جامعه شیعه و جبهه مقاومت فراتر از مرزهای جغرافیایی با محوریت امام معصوم از دیگر آثار پیاده‌روی اربعین است که این وحدت در حال شکل‌گیری است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین بستری برای ترویج فرهنگ عاشورای امام حسین(ع)، ابراز کرد: این حرکت عظیم زمینه‌ای برای عملیاتی شدن شعارها و اهداف امام حسین(ع) است چرا که باید ولایت در جامعه اجرا شود.

شعبانی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند این راهپیمایی بازدارنده است اظهار داشت: دشمن با دیدن این کنگره عظیم تجمع شیعیان می فهمد که به راحتی نمی‌تواند به برخی عرصه‌ها ورود کند.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن با دیدن این تجمع عظیم نگران است و جریان اربعین در رسانه‌های دنیا بایکوت می‌شود، تأکید کرد: اجتماع شیعیان در اربعین بزرگترین تجمع بشری در دنیا و با عجایب فراوانی همراه است و حرف برای بشریت دارد و دشمنان نگران هستند این راهپیمایی سرمنشأ تحولات اساسی در دنیا باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه در خصوص راهپیمایی اربعین آسیب‌هایی نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: زیرساخت‌های کشور عراق هم پذیرایی این کمیت از جمعیت را ندارد و مشکلاتی نیز هست که باید شناسایی و رفع شود و کمیت جمعیت نیز باید در این چند روز مدیریت شود.

شعبانی با تأکید بر اینکه زائرانی که امسال و در سال‌های آینده به زیارت اباعبدالله الحسین(ع) می‌روند مدت زمان تردد و توقف خود را کوتاه کنند، گفت: تردد زائران حداقل بین ۳ تا ۵ روز باشد.

وی ضمن تشکر از خدمات مردم استان همدان به زائران اباعَبْدِاللّه الحسین(ع) بیان کرد: در استان ۸۵ موکب به زائران امام حسین(ع) خدمت‌رسانی می‌کنند که نشان دهنده توجه مردم استان به زائران امام حسین(ع) است.

امام جمعه همدان در مورد بازدید از مرز مهران عنوان کرد: از نزدیک شاهد زحمات نیروی‌های امنیتی و انتظامی در مرز بودیم که از زحمات این نیروها تشکر می‌کنیم.

شعبانی در خصوص به دام انداختن سرشبکه کانال و سایت آمدنیوز که یکی از نیروهای ضدانقلاب در فرانسه بود، تأکید کرد: سپاه با اشراف اطلاعاتی در یک عملیات نرم و سخت مرکب از عملیات فیزیکی سایبری و چند لایه دستگیر توانست این جاسوس و نیروی مخرب که در آشوب‌های سال ۹۶ و ایام دیگر نقش موثری داشت را دستگیر کند.

وی ابراز کرد: سرشبکه کانال آمدنیوز علیه انقلاب و ارزش‌های نظام بسیار توطئه کرد و مسائل بسیاری ایجاد کرد و ضمن اینکه تحت حمایت سازمان‌های جاسوسی فرانسه بود و لایه‌های پیچیده محافظی داشت سازمان اطلاعات سپاه او را دستگیر کرد.

شعبانی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب قبل از دستگیری سرشبکه کانال آمدنیوز فرمودند که سپاه در داخل و خارج از کشور عزت دارد و این عزت چند روز بعد با دستگیری سرشبکه کانال آمدنیوز ثابت شد، تأکید کرد: امیدواریم کسانی که در داخل کشور با این فرد همکاری کردند احساس امنیت نکنند و بازخوانی این جعبه سیاه آبروی بسیاری از منافقان را در داخل کشور به باد می‌دهد.

امام جمعه همدان با اشاره به سفر نخست وزیر پاکستان به ایران جهت میانجیگری بین ایران و عربستان گفت: مشکلی که مذاکرات بین ایران و عربستان را دچار پیچیدگی می‌کند مسئله یمن و مردم مظلوم این کشور است که ایران در این راستا طرح منطقی و عاقلانه‌ای داده است و آن‌ طرح اعلام آتش بس، اعلام پایان جنگ، رسیدن کمک‌های بشردوستانه به یمن، شکل‌گیری گفت‌وگوهای ملی یمنی و واگذاری مسئولیت مردم یمن به خود این کشور است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان اظهار داشت: این طرح منطقی و منطبق با قوائد بین‌المللی است و طرحی است که به معنای عدم مداخله هیچ کشوری در مسائل مربوط به یمن است.

شعبانی در مورد رونمایی از جت آموزشی و رزمی یاسین در پایگاه نوژه ابراز کرد: رونمایی از این جت بار دیگر نشان داد در اوج تحریم‌ها با تکیه بر داخل و جوانان می‌شود پیشرفت کرد و این جت آموزشی پیشرفته کاملا توسط جوانان طراحی و ساخته شده است.

وی با تأکید بر اینکه موضع گیری برخی از مسئولان گاهی به معنای فرافکنی ها تلقی می‌شود، تصریح کرد: بهتر است مسئولان در موضع گیری خودشان کنایه آمیز و مبهم صحبت نکنند و به نحوی صحبت نکنند که سمت و سوی جریانات به‌سمت حاشیه سازی برود.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه مشکلات اصلی مردم معیشت و اشتغال جوانان است تأکید کرد: مسئولان خیلی شفاف، صادقانه و صمیمانه با مردم صحبت کنند چرا که موضعگیری هایی که فرافکنی تلقی شود زمینه را برخی تخریب خودشان را فراهم می‌کند.

شعبانی ابراز کرد: در هفته تربیت‌بدنی قرار داریم و امروز ورزش یکی از نیازهای اصلی جوانان است که رهبر معظم انقلاب نیز به توجه به ورزش بسیار توصیه می‌کنند.

 

انتهای پیام/م م