پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ دی ۹۷.::. ساعت : ۳:۳۸ ب.ظ
فاقددیدگاه

در سال آینده ۳ پارکینگ طبقاتی در همدان ساخته می شود

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران ؛  عباس صوفی شهردار همدان  در مراسم بهره‌برداری از دوربین‌های ثبت و پایش الکترونیکی ترافیک معابر همدان در مرکز اداری پلیس راهور همدان، اظهار داشت: هر چند باید از محل اعمال قانون ماده ۲۳ راهنمایی  و رانندگی کمک‌هایی به شهرداری در حوزه ترافیک می‌شد اما مبلغ اختصاصی کافی نبود و شهرداری هم از محل منابع داخلی خود برای نصب دوربین‌های ترافیکی مدرن اقدام کرد.

وی افزود: برنامه نصب ۱۵۰ دستگاه دوربین را در دستور کار داریم  که با توجه به منابع مالی محدود شهرداری فعلا به نصب ۳۸ دوربین نظارت تصویری موفق شدیم.

وی گفت: نظارت الکترونیکی بر معابر شهری همدان افزون بر نصب تابلو‌ها، آرام‌سازی معابر، بازگشایی معابر، ساخت پارکینگ‌ها طبقاتی و فرهنگ‌سازی از برنامه‌های اصلی شهرداری است که با هدف حفظ جان انسان‌ها و تبدیل شدن همدان به شهری انسان محور در حال اجرا است.

شهردار همدان با تاکید بر اینکه امسال در بودجه شهرداری همدان به صورت ویژه به الکترونیکی شدن پایش ترافیک شهری توجه شده است، افزود: ۱۰ دستگاه دوربین برای کاهش سرعت حرکت‌ خودرو‌ها هم نصب شده است و نصب دوربین‌ها در پشت چراغ‌‌های قرمز برای پیشگیری از عبور رانندگان از پشت چراغ قرمز هم  در برنامه کاری بود و اجرا شد. در محدوده طرح ترافیک هم این دوربین‌ها نصب شده است.

صوفی اظهار داشت: اکنون از ۱۴۰ تصویری نظارت الکترونیکی از معابر شهری همدان دریافت می‌کنیم. همچنین بازگشایی ۳۵ متری معبر در منطقه خضر همدان را در دست اجرا داریم و این در حالی است که بسیاری از شهرداری‌ها در رکود مالی قرار دارند و امور عمرانی خود را متوقف کردند.

شهردار همدان گفت: برخی شهروندان به کم شدن عرض معبر بلوار ارم در بازه ساماندهی آن اعتراض دارند که این کار اجتناب ناپذیر است و باید اجرا شود تا بخش سنگ فرش این معبر که با هدف کاهش سرعت رانندگان در دست اجرا است به پایان برسد بعد از آن گاردیل نصب شده را جمع‌آوری خواهیم کرد.

وی گفت: با پایان طرح عمرانی ساماندهی پیاده‌راه بلوار ارم یک لاین این معبربه صورت آسفالتی و لاین دیگر آن به صورت سنگ‌فرش برای عبور‌خودرو‌ها در دسترس شهروندان است  با اجرای طرح سنگ‌فرش در این معبر آرام‌سازی معبر را اجرا کردیم که دیگر شاهد حادثه تلخ فوتی شهروندی در عرض پیاده‌رو این معبر گردشگری شهر نباشیم.

وی افزود: طرح عمرانی سردار شهید حاج حسین همدانی هم تا شهریور سال آینده به پایان خواهد رسید. در بودجه برنامه‌های ترافیکی شهر همدان اصلاح و اجرای پل‌های نیمه‌تمام غدیر(فرهنگیان) هم پیش‌بینی شد که قرار داد آن هم امضا شده است. مطالعه نحوه اجرای طرح ترافیکی متناسب  با میدان( ۱۳ آبان)پیشاهنگی را هم شروع کردیم.

شهردار همدان اظهار داشت:  ۹۵ درصد از بودجه ۷۰۰ میلیارد‌تومانی امسال شهرداری همدان توسط این مردم و بر اساس بودجه‌های کوششی مصوبه شده است در حالی که دولت هم در این شرایط بد مالی باید شهرداری‌ها را کمک کند. سال ۸۸ دولت شهر همدان را کلانشهر اعلام کرد اما بودجه‌ای برای این شهر از این ردیف اختصاص نداده است.

صوفی افزود: شهرداری همدان در شرایط فعلی روزی ۵۰۰ میلیون تومان و ماهی ۱۵ میلیارد‌تومان حقوق مزایا پرداخت می‌کند و درکنار با در‌آمد‌های کوششی سعی کرده است طر‌ح‌های شهری راکد نباشد. در حالی که برای اجرای طرح‌های عمرانی و ترافیکی باید  قیر تنی ۸۰۰ هزار‌تومانی را اکنون۵/۴ میلیو‌ن تومان بخریم و یا میلگرد یک هزار تومانی را با ۴ برابر قیمت برای اجرای طرح‌ها تامین کنیم.

شهردار همدان گفت: اکنون در شهر همدان ۱۸۵ طرح در فضای شهری در دست اجرا است. و برنامه‌ریزی کردیم تا ۱۷ دستگاه اتوبوس جدید را هم به ناوگان شهری اضافه کنیم که ۴ دستگاه آن وارد ناوگان شده است و تا جشن پیروزی انقلاب ۱۳ دستگاه دیگر هم وارد این ناوگان خواهد شد.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.