مبادله ۵۲ میلیون و ۴۳۹ هزار سهم در هفته جاری
مبادله ۵۲ میلیون و ۴۳۹ هزار سهم در هفته جاری

مدیر بورس منطقه‌ای همدان گفت: هفته جاری تعداد ۵۲ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۳ سهم در بورس همدان مبادله شد.

به گزارش غرب ایران ؛ مدیر بورس منطقه‌ای همدان گفت: هفته جاری تعداد ۵۲ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۳ سهم در بورس همدان مبادله شد.

علی اسکندری در اظهار داشت: طی هفته جاری بیش از ۲۴ میلیارد سهم و حق تقدم به ارزش تقریبی ۸۰ هزار  و ۷۰۰ میلیارد ریال در تالارهای بورس اوراق بهادار در کل کشور معامله شد.

وی عنوان کرد: این هفته در بورس منطقه‌ای همدان نیز تعداد ۵۲ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۳ سهم متعلق به ۲۹۳ شرکت به ارزش ۲۱۹ میلیارد و ۵۷۷ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۸۸۷  ریال مبادله شد.

مدیر بورس منطقه‌ای همدان اظهار داشت: ۵۲ درصد معاملات این هفته مربوط به خرید سهام و ۴۸ درصد نیز مربوط به فروش سهام بوده است.

اسکندری با بیان اینکه طی این هفته ۵۴ نفر در کلاس های آموزشی بورس که برای عموم علاقمندان برگزار می شود، شرکت کردند، گفت: این افراد با مفاهیم بازار سرمایه و نحوه معاملات در بورس آشنا شدند.

وی اضافه کرد: امروز چهارشنبه هم شرکت های پتروشیمی خلیج فارس، فولاد خراسان و فولاد مبارکه اصفهان بیشترین تاثیرمثبت را برشاخص کل بورس داشتند و بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان و سایپا پربیننده ترین شرکت های بورس بودند.

مدیر بورس منطقه‌ای همدان یادآور شد: شاخص کل بورس در هفته جاری معادل ۲۷۸ هزار و ۶۷۴ واحد بود که نسبت به هفته گذشته، ۱۲ هزار و ۵۴۷ واحد افزایش یافت.

اسکندری اضافه کرد: همچنین شاخص کل فرابورس هم با ۱۳۱ واحد افزایش به رقم  ۳ هزار و ۷۱۰ واحد رسید.

انتهای پیام/ف