پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۸ دی ۹۷.::. ساعت : ۹:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

بهره برداری از سه جایگاه سی ان جی در همدان بهره برداری

به گزارش غرب ایران ؛ مدیرعامل شرکت گاز همدان گفت: سه جایگاه عرضه سوخت گاز طبیعی سی ان جی در همدان در دست ساخت است که تا پایان امسال بهره برداری می شود.

عبدالله فیاض  با اشاره به اینکه ۲ باب از این جایگاه ها دو منظوره و یک باب دیگر تک منظوره است افزود: در حال حاضر ۴۴ جایگاه عرضه سوخت گاز طبیعی در همدان فعال است و با بهره برداری از این سه جایگاه تعداد آنها به ۴۷ باب افزایش می یابد.
وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان همدان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند اظهار داشت: از یک هزار و ۷۳ روستای استان یک هزار و ۲۴ روستا گازدار شده اند که ۴۹ روستای باقی مانده دارای جمعیت کمتر از ۲۰ خانوار هستند و شامل قانون گازرسانی نمی شوند.

فیاض ادامه داد: ۶۳۲ هزار و ۹۱۷ خانوار استان از خدمات شرکت گاز بهره می برند که ۴۱۹ هزار و ۴۹ خانوار شهری و ۲۱۳ هزار و ۸۶۸ خانوار روستایی هستند.

وی با اشاره به اینکه ۳۱۸ هزار و ۴۴۱ علمک گاز در سطح استان نصب شده است اضافه کرد: از این تعداد ۱۷۱هزار و ۹۵۰ علمک سهم شهرها و ۱۴۶ هزار و ۴۹۱ علمک سهم روستاها است.
مدیرعامل شرکت گاز همدان با اشاره به اینکه تعرفه های مشترک های خانگی، عمومی، تجاری و صنعتی متفاوت است گفت: ۵۶۰ هزار و ۲۷۹ مشترک خانگی، ۳۹ هزار و ۷۸۴ مشترک تجاری و عمومی و ۲ هزار و ۵۶۰ مشترک صنعتی و کشاورزی از نعمت گاز طبیعی بهره می برند.
وی با اشاره به اینکه چهار نیروگاه استان اشتراک ویژه دارند عنوان کرد: ۱۱ شهرک صنعتی فعال، هفت ناحیه صنعتی و هشت مجتمع گلخانه ای با استفاده از گاز طبیعی محصولات خود را تولید می کنند.

فیاض اظهار داشت: در شبکه انتقال و گازرسانی استان همدان، ۱۲۹ کیلومتر خط اصلی لوله گذاری شده است که شامل سه هزار و ۹۱۱ انشعاب می شود.
وی تاکید کرد: از ابتدای امسال تاکنون، ۱۳ هزار و ۷۵ اشتراک جدید صادر شده که ۱۰ هزار و ۳۰ مورد آن شهری و سه هزار و ۴۵ مورد آن روستایی بوده است.
مدیرعامل شرکت گاز همدان ادامه داد: با این تعداد اشتراک جدید در سال جاری ۱۴ هزار و ۳۷۸ خانوار از نعمت گاز بهره مند شدند.
همدان از استان های سردسیر کشور است ، ۱۰۰ درصد جمعیت شهری شامل ۳۱ شهر و ۹۹٫۸ درصد خانوارهای روستایی شامل یک هزار و ۲۴ روستای استان از گاز طبیعی بهره مند هستند.

انتهای پیام /ف

دیدگاه خود را به ما بگویید.