پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۸ دی ۹۷.::. ساعت : ۹:۰۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

۱۳۰۰ معلم همدانی امسال بازنشسته می شوند

به گزارش غرب ایران ؛ معاون پشتیبانی و توسعه اداره کل آموزش و پرورش همدان گفت: از ابتدای سال ۹۷ تا کنون حکم بازنشستگی یکهزار و ۲۶۸ فرهنگی در استان صادر شده است و تا پایان سال تعداد آن ها به بیش از ۱۳۰۰ تن می رسد.

محمد بداغی افزود: در چند سال اخیر، تعداد فرهنگیان بازنشسته روند افزایشی داشته و ممکن است موجب کمبود نیروی تدریس شود.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته یکهزار و ۲۴۶ فرهنگی در استان بازنشسته شدند تاکید کرد: روند افزایش بازنشستگی در جایگزینی نیروی انسانی تاثیر دارد و باید با صدور مجوز استخدام از طریق وزارت آموزش و پرورش و استفاده از نیروهای حق التدریس و غیر موظف، کمبود نیرو را جبران کنیم.
بداغی عنوان کرد: خرید خدمات، یکی دیگر از راه های تامین نیروی انسانی است که در بودجه ۹۸ به صورت خاص روی آن تاکید شده و جز راهکارهای تامین نیروی انسانی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ محسوب می شود.
وی اضافه کرد: حکم برقراری حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران در قالب بازنشستگی عادی، پیش از موعد، از کار افتاده، جانباز و فرزندان شهدا، فوتی و اصلاح ورثه برای تمامی این فرهنگیان بازنشسته صادر شده است.
معاون پشتیبانی و توسعه اداره کل آموزش و پرورش همدان با اشاره به اینکه پاداش بازنشستگی تمامی فرهنگیان تا پایان سال ۹۶ پرداخت شده است ابراز امیدواری کرد: با تامین اعتبار و پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی امسال نیز پرداخت می شود.
در حال حاضر نزدیک به ۲۳ هزار معلم در استان همدان وظیفه تعلیم و تربیت بیش از ۲۸۷ هزار دانش آموز را بر عهده دارند.

انتهای پیام /ف

دیدگاه خود را به ما بگویید.