پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :جمعه ۱۴ دی ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۲۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مردم در کشور بیکار مطلق هستند

به گزارش غرب ایران ؛ رئیس مرکز آمار از اشتغال ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن به صورت کامل خبر داد و گفت: سه میلیون و ۲۰۰ هزار بیکار مطلق در کشور وجود دارد.

امید علی پارسا در حاشیه جلسه اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان در جمع خبرنگاران افزود: البته تعداد شاغلان بیشتر از این عدد است اما برخی مبنا را درباره بیمه و تامین معیشت می دانند ولی موضوع معیشت از کار و تولید به طور کامل جداست.
وی، افراد دارای اشتغال ناقص که بین یک تا ۴۴ ساعت در هفته کار می کنند را ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر اعلام و اضافه کرد: نرخ تورم نقطه ای کشور ۳۷٫۵ درصد و نرخ تورم ۱۲ ماهه ۱۸ درصد است.
رییس مرکز آمار ایران نرخ تورم در استان همدان را ۳۷ درصد اعلام کرد و افزود: نرخ بیکاری کشور در پاییز امسال نسبت به پاییز سال گذشته ۱۱٫۷ درصد باقی مانده است و در استان همدان نیز ۷٫۲ درصد آخرین نرخ بیکاری است.
پارسا اظهار داشت: نرخ های استانی خطای نسبی ۲۰ درصدی دارد یعنی عددی که گفته می شود ۲۵ درصد همین عدد ممکن است کمتر یا بیشتر باشد، یعنی نرخ بیکاری همدان بین ۶٫۲ و ۹٫۲ درصد است و این برآوردی است که وجود دارد.
وی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی سالجاری در کشور ۴۰٫۵ درصد و در استان همدان ۴۰٫۲ درصد است، گفت: همدان جزو استان هایی است که نرخ بیکاری در آن نسبت به متوسط کشور کمتر است.

انتهای پیام /ف

دیدگاه خود را به ما بگویید.