پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۰ دی ۹۷.::. ساعت : ۸:۴۸ ب.ظ
فاقددیدگاه

استانداردسازی سیستم گرمایش مدارس استان همدان تا پایان ایام دهه فجر

به گزارش غرب ایران  و به نقل از روابط عمومی فرمانداری همدان، محمدرضا مرادی در شورای آموزش و پرورش شهرستان همدان گفت: تا پایان سال ۹۶ از محل اعتبارات نوسازی و تجهیز مدارس ۶ میلیارد و ۱۸۲ میلیون تومان اعتبار به مدارس استان تخصیص داده شده که بر این اساس تا پایان سال گذشته ۹۷۲ مدرسه در استان همدان استاندارد سازی شده که در این بین ۱۸۱ مدرسه به شهرستان همدان تعلق دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵۰۰ مدرسه در استان همدان وجود دارد، بیان کرد: در مجموع ۱۵ درصد از مدارس استان همدان نوساز بوده و نیازی به نوسازی نداشته و حدود ۷۰ درصد از مدارس نیز غیراستاندارد بوده که نوسازی در آنها انجام شده است.

معاون نوسازی مدارس استان همدان تاکید کرد: تمامی بخاری های نفتی چکه ای از سطح مدارس استان همدان جمع آوری شده و به گازسوز و در برخی مناطق به بخاری نفتی کاتوره ای تبدیل شده است.

مرادی، عنوان کرد: در استان همدان ۲۶ مدرسه دارای بخاری نفتی کاتوره ای هستند که تا پایان بهمن و ایام دهه فجر به استانداردسازی تبدیل وضعیت می شوند.

وی افزود: از مجموع مدارس استان همدان ۶۷ درصد استاندارد سازی گرمایشی شده و براین اساس تا پایان ایام دهه فجر هیچ مدرسه ای که گرمایش نفتی داشته باشد در استان همدان نداریم.

 

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.