پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۰ دی ۹۷.::. ساعت : ۷:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

انجام ۳ هزار عملیات آتش‌نشانی و تماس ۸۸هزار مزاحم تلفنی طی نه‌ماه

به گزارش غرب ایران ؛رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری همدان گفت: آتش نشانان همدان از آغاز سال جاری تا پایان آذر ماه ۳هزار و ۲۳۳ عملیات مهار آتش، امداد و نجات، احتیاط حریق و حوادث انجام دادند.

محمدرضا بیاناتی در جمع خبرنگاران گفت: از آغاز سال تا پایان آذرماه ۹۷ تعداد ۱۲۴ هزار و ششصد و یازده تماس با سامانه ۱۲۵ همدان برقرار شده است که از این تعداد ۳ هزار و ۱۳۸ مورد منجر به عملیات شده، چهار هزار و ۷۷۰ مورد جهت راهنمایی و مشاوره، بیست و هشت هزار و ۴۱۳ تماس اشتباه، ۱۶ مورد اعلام آتش‌سوزی کذب و متأسفانه ۸۸ هزار و ۲۷۴ مورد ایجاد مزاحمت بوده است.

وی افزود: از  ۳هزار و ۲۳۳ عملیات انجام شده در ۹ ماهه اول سال ۱۷۴۴ عملیات مهار آتش، ۱۳۹۴ عملیات امداد و نجات و ۹۵ عملیات مربوط به احتیاط حریق و حوادث بوده است.

بیاناتی اظهار کرد: پوشش گیاهان خودرو با ۷۲۰مورد، وسایل نقلیه با ۱۷۶ مورد، باغات و فضای سبز با ۱۷۴مورد، اماکن مسکونی با ۱۴۳ مورد و مراکز تجاری با ۴۹ مورد بیشترین کاربری عملیات‌های مهار آتش را شامل شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۷۲۲عملیات مهار آتش در محدوده شهر همدان و ۲۲ عملیات خارج از آن انجام شده است افزود: علت بروز ۱۱۴۳مورد از حادثه‌های آتش سوزی عمدی، ۵۸۰ مورد غیر عمدی و ۲۱مورد نیازمند کارشناسی است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان با اشاره به انجام ۱۳۹۴عملیات امداد و نجات در ۹ ماهه نخست سال گفت: نجات افراد محبوس شده در آسانسور با ۴۳۱ مورد، مهار حیوانات با ۲۰۹ مورد، نجات حیوانات با ۲۰۸مورد، نجات افراد محبوس شده در اماکن مختلف با ۱۹۵ مورد و رهاسازی و امداد و نجات در حوادث رانندگی با ۷۶مورد بیشترین نوع عملیات‌های انجام شده را در برگرفته است.

وی با اشاره به اینکه ۱۳۸۹ مورد از عملیات‌های امداد و نجات در محدوده شهر همدان و ۵ مورد خارج از آن بوده است گفت: بیشترین کاربری این عملیات‌ها اماکن مسکونی با ۸۲۵ مورد، وسایل نقلیه با ۱۷۱ مورد و مراکز تجاری با ۵۱ مورد بوده است.

محمدرضا بیاناتی با اشاره به اینکه ۳۲ نفر ازجمله ۳ آتش نشان در حوادث آتش سوزی و ۹۰ نفر در عملیات‌های امداد و نجات مصدوم و ۸ نفر فوت شده اند تصریح کرد: آتش نشانان طی ۹ ماه ۱۱۵۸نفر را در عملیات‌های امداد و نجات و ۲۶نفر را در حوادث آتش سوزی نجات داده اند.

وی با اشاره به آموزش ۷۹هزار و ۳۸۳ نفر در۹ماهه نخست سال جاری خاطرنشان کرد: طی این مدت ۶۸۱ دستورالعمل و طرح ایمنی و ۳۱۶ تأییدیه طرح ایمنی برای ساختمان‌ها صادر شده است. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان اعلام کرد: در ادامه پایش سطح ایمنی اماکن مختلف، از آغاز سال ۹۷ تا پایان آذرماه ۴۲۷ مورد پایش از اماکن اداری، تجاری، آموزشی، درمانی و… انجام شده است.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.