پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :یکشنبه ۹ دی ۹۷.::. ساعت : ۳:۲۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

کاهش ۹٫۶ درصدی ولادت در همدان

به گزارش غرب ایران ؛ محمود علی‌پور با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال ۲۱ هزار و ۸۷۸ مورد ولادت در استان همدان ثبت شده است اظهار کرد: آمار ۹ ماهه ثبت ولادت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹٫۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در این مدت میزان آمار ولادت‌ شهری ۱۴ هزار و ۹۲۹ مورد و ولادت‌ روستایی ۶ هزار و ۹۴۹ مورد بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان خاطرنشان کرد: در این مدت از مجموع ولادت‌ها ۱۱ هزار و ۳۸۲ مورد مربوط به پسران و ۱۰ هزار و ۴۹۶ مورد مربوط به دختران بوده است.

وی با اشاره به اینکه امسال به ازای هر ۱۰۰ دختر ۱۰۸ پسر به دنیا آمده است یادآور شد: بیشترین فراوانی ولادت‌ها برای مادران سنین ۲۵ تا ۲۹ سال به ثبت رسیده است.

علی‌پور اضافه کرد: بیشترین نام‌های به ثبت رسیده در بین پسران به ترتیب امیرعلی، حسین و امیرحسین و برای دختران فاطمه، زهرا و حلما بوده است.

وی افزود: براساس آمار به ثبت رسیده بیشترین کاهش ولادت مربوط به شهرستان فامنین و کمترین آن نیز مربوط به شهرستان همدان است.

مدیرکل ثبت احوال همدان در خصوص میزان مرگ و میر نیز اظهار کرد: در این مدت ۷ هزار و ۵۷۴ مورد مرگ و میر در استان همدان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه نسبت مرگ و میر در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تنها دو مورد افزایش داشته است بیان کرد: میزان مرگ و میرهای شهری در این مدت ۴ هزار و ۵۰۹ مورد و روستایی ۳ هزار و ۶۵ مورد به ثبت رسیده است.

علی‌پور با اشاره به اینکه بیشترین علل مرگ و میر در استان بیماری‌های قلبی ـ عروقی است، تصریح کرد: در این مدت به ازای هر ۱۰۰ زن ۱۳۵ مرد فوت شده است.

وی یادآور شد: کمترین کاهش ثبت فوتی مربوط به شهرستان اسدآباد و بیشترین نیز مربوط به همدان به ثبت رسیده است.

 

وی در زمینه آمار ازدواج و طلاق نیز گفت: در ۹ ماهه امسال ۱۰ هزار و ۷۹۹ مورد ثبت ازدواج داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹٫۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

علی‌پور با بیان اینکه در این مدت ۲ هزار و ۹۴۳ مورد طلاق نیز در همدان به ثبت رسیده است افزود: میزان طلاق ثبت شده در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز ۲٫۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.