پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۵ آذر ۹۷.::. ساعت : ۲:۱۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

۸۲ پروژه اقتصاد مقاومتی در حال اجرا در استان همدان

به گزارش غرب ایران، سید اسکندر صیدایی رئیس سازمان برنامه‌و‌بودجه استان همدان در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت: دستور کار نخست این جلسه ارائه خلاصه ای از وضعیت واگذاری پروژه های استانی به بخش غیر دولتی است که در این راستا در ۸ ماهه سال ۹۷ تعداد ۸۸ پروژه آماده واگذاری شده است.

وی بیان کرد: به تفکیک دستگاه‌های اجرایی اداره کل بهزیستی ۱۰ پروژه تکمیل شده، اداره کل منابع طبیعی ۳۶پروژه، آموزش فنی و حرفه ای ۲، علوم پزشکی۲، جهاد کشاورزی ۹، آموزش و پرورش۱۰، شرکت آب منطقه‌ای ۴ و شرکت آبفای شهری ۱۵ پروژه را به بخش خصوصی واگذار می‌کنند.

صیدایی با بیان اینکه در مجموع ۸۸ پروژه به بخش خصوصی واگذار می‌شود افزود: از این تعداد ۳۹ پروژه تکمیل شده و ۴۹ پروژه جدید است که تفکیک شهرستانی و موضوعی آن نیز تهیه شده است.

رئیس سازمان برنامه‌و‌بودجه استان همدان به تفکیک شهرستانی این بخش پرداخت و گفت: شهرستان همدان ۲۶ درصد، ملایر و تویسرکان ۱۸، اسدآباد ۱۷، رزن و کبودراهنگ هر یک ۵ پروژه و شهرستان بهار دو پروژه را به بخش خصوصی واگذار کرده‌اند.

صیدایی اظهار داشت: دستور کار بعدی ارائه گزارش در مورد سامانه یکپارچه نیپا و سپس در دستور بعد می بایست هر استان تعداد پروژه های اقتصاد مقاومتی را تعیین و در سامانه نیپا قرار دهد که تا کنون حدود دو هزار پروژه در استان داریم که تعدادی از آنها به تعمیر و تجهیز اختصاص یافته و از استان اعتبار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: از این تعداد ۸۰۰ پروژه می‌تواند به بخش خصوصی واگذار شود که این تعداد نیز در ۳ رده اولویت‌بندی شده و ۸۲ پروژه به عنوان پروژه اقتصاد مقاومتی در استان معرفی می‌شود.

رئیس سازمان برنامه‌و‌بودجه استان همدان بیان کرد: علاوه بر چهار کمیته این ستاد در ۹ شهرستان استان به ریاست فرمانداران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.