پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۱ آذر ۹۷.::. ساعت : ۹:۴۸ ق.ظ
فاقددیدگاه

“۱۳۹۸” سال پویایی پروژه‌های عمرانی در کشور است

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: با تمهیداتی که در بودجه سال ۹۸ دیده شده ،سال آینده سالی پرنشاط و پویا از جهت پروژه های عمرانی کشور خواهد بود.

 

به گزارش غرب ایران، مهدی جمالی نژاد  در سفر خود به  اسدآباد همدان  به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان و مسولین شهرستان از پروژه های درون شهری این شهرستان بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی درون شهری اسدآباد به خبرنگاران گفت: در سطح کشور ۳۷ هزار روستا و ۱۲۷۰ شهر وجود دارد که از جهت زیرساخت باید مورد حمایت قرار گیرند و با توجه به اینکه سازمان شهرداری  و دهیاری به استناد ماده ۶۲ قانون شهرداری‌ها پروژه‌های عمرانی شهرها را حمایت و نظارت و هدایت می‌کند در تلاش بوده که ردیف های بودجه سال گذشته را در سال ۹۸ نیز پایدار  کرده و در بودجه سال آینده  تلاش شده که مبلغ قابل توجهی برای شهرها و روستاهای کشور دیده شود که به نوعی یکسری از این ردیف های بودجه به تسریع و تسطیح پروژه های عمرانی کمک کند.

جمالی نژاد افزود: با این تمهیدات دیده شده  در بودجه ۹۸ توسط همکاران و دولتمردان امیدواریم  سال آینده سال پرنشاط و پویا از جهت پروژه های عمرانی شهرهای کشور باشد.

وی در ادامه با اشاره به بازدید خود از پروژه های درون شهری شهر اسدآباد تصریح کرد: اسدآباد یکی از جمله شهرها با پیشینه غنی و تاریخی در کشور بوده که با توجه به نزدیکی به مرکز استان همدان و به فراخور آن باید از  زیرساخت های شهری خوبی برخوردار بود که متاسفانه اینطور نیست و بسیاری از پروژه های عمرانی آن ناقص مانده و بسیاری از معابر اصلی نیازمند آسفالت هستند و در این راستا حتما باید تمهیداتی انجام گیرد.

جمالی نژاد خاطر نشان کرد:در حوزه بافت فرسوده بالاخص باز آفرینی بعضی از مناطق شهری در اسدآباد نیاز به کار جدی دارد که اگر بین راه و شهرسازی و شهرداری تعامل وجود داشته باشد  می توانیم اعتباراتی برای بازآفرینی شهر و شهرستان تخصیص دهیم.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در ادامه  با اشاره به حوزه آسفالت درون شهری اسدآباد نیز یادآور شد:سازمان شهرداری و دهیاری ها می تواند شهرهایی را که زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت ساکن داشته باشد در این راستا کمک کند اما چون متاسفانه شهر اسدآباد زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت ساکن نیست کار سخت شده و تلاش داریم در حوزه آسفالت تدبیری اندیشیده شده و درقالب باز آفرینی بتوان به این شهر کمک کرد.

گفتنی است جمالی نژاد در سفر نیم روزه خود به شهر اسدآباد از پروژه های عمرانی  درون شهری  اسدآباد شامل المان شهدا گمنام، جاده سلامت، کنار گذر، زادگاه سیدجمال و بافت قدیمی شهر شامل  محله آب انبار، بلوار جانبازان، محله محمود بیگی و غیره بازدید به عمل آورد.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.