پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :جمعه ۹ آذر ۹۷.::. ساعت : ۷:۰۱ ب.ظ
فاقددیدگاه

تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی پیگیری شود

به گزارش غرب ایران ،امیر خجسته، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی  در مجمع مشورتی شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها با اشاره به اینکه امیدواریم این اجلاس  بسیاری از مشکلات شهر‌ها و شوراها را برطرف کند افزود: چهار سال به عنوان رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس فعالیت بودم و سعی کردم نسبت به ایجاد تحول در آن اقدام کنم زیرا این کمیسیون با وجود تخصصی‌ بودن فاقد برنامه بود و رهاشده.

وی با اشاره به اینکه در دوره قبل این کمیسیون احیا شد،ادامه داد: موضوع شوراها بسیار مفصل است زیرا هشت اصل قانون اساسی در رابطه با شورای شهر روستا تدوین شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه تاکید امام(ره) بر احیای شورای شهر و روستاها بود، ادامه داد: متأسفانه شوراهای شهر و روستا جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده‌اند در حالی که یک پارلمان محلی و مهم هستند.

وی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی پارلمان ملی و شورای شهر پارلمان محلی است، افزود: این پارلمان محلی باید به معنای واقعی جایگاه خود را پیدا کند.

خجسته با اشاره به اینکه در دوره مجلس قبل طرح مدیریت جامع شهری به نتیجه خوبی رسید و اکنون انتظار می‌رود که عملی شود، بیان کرد: اصل ۸۵ قانون اساسی در رابطه با این طرح در صحن علنی مجلس رأی نیاورد که یک خسرانی برای شوراها بود.

وی با تاکید بر اینکه در رابطه با مدیریت یکپارچه شهری تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان باید زیر نظر شهرداری و شورا باشند، خاطرنشان کرد: در رابطه با درآمد پایدار، کمیسیون مشترک از سال گذشته تشکیل شد که این کمیسیون درآمد پایدار را پیش‌بینی و عملی خواهد کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس یادآور شد: از طرف دولت لایحه‌ای در رابطه با درآمد پایدار به مجلس آورده شده که در آینده نزدیک در صحن علنی مجلس به عنوان یک طرح تصویب خواهد شد.

وی ابراز کرد: شهرداری‌ها از قبل در کمیسیون شوراها تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری را پیگیر بودند که در دو ماه گذشته منتج به نتیجه شد و قرار شد تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی پیگیری شود.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.