پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۷ آذر ۹۷.::. ساعت : ۶:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

غربالگری چشم کودکان در ۹ پایگاه‌ دائمی در همدان

به گزارش غرب ایران  امیر کوکائیان، معاون پیشگیری و امور فرهنگی بهزیستی استان همدان به غربالگری چشم برای کودکان ۳ تا ۶ سال از ابتدای آبان ماه به مدت ۲ ماه اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۴۸ هزار نفر به این مراکز مراجعه کردند اما امسال پیش‌بینی می‌شود که این تعداد به ۵۰ هزار نفر برسد.

وی از همکاری و قرارداد بهزیستی با ۲۲ کلینیک چشم خبر داد و گفت: در صورت مشاهده موارد مشکوک از سوی پزشکان حاضر در این پایگاه‌ها، فورا کودکان را برای بهره‌مندی از خدمات سطح ۲ به کلینک‌های طرف قرارداد بهزیستی معرفی می‌کنند تا در صورت نیاز از تخفیف‌های خرید عینک و یا عمل جراحی استفاده کنند.

معاون پیشگیری و امور فرهنگی بهزیستی استان همدان با تأکید بر اهمیت دادن خانواده‌ها به غربالگری چشم در کودکانشان در سنین ۳ تا ۶ سالگی خاطرنشان کرد: بهزیستی برای اطلاع‌رسانی‌ به موقع به خانواده‌ها اقدام به نصب پلاکارد در سطح شهر به‌ویژه نزدیک مهدهای کودک و مدارس، توزیع بروشور در مهدها و مدارس و ارسال پیامک تبلیغاتی و آگاه‌سازی خانواده‌ها کرده است.

کوکائیان ۸۰ درصد جامعه هدف را کودکان ۳ تا ۵ سال عنوان کرد و خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع تنبلی چشم و درمان آسان‌تر در این سنین خانواده‌ها باید نسبت به غربالگری چشم فرزندانشان اهمیت دهند همچنین بهزیستی قصد دارد تا با انجام این دسته از برنامه‌ها ۸۰ درصد کودکان را پوشش دهد از این‌رو غربالگری چشم تنها محدود به دوماه نیست و در ۹ پایگاه‌ دائمی در سطح استان آماده خدمت‌رسانی هستیم.

وی به  پایگاه دائمی غربالگری چشم اشاره کرد و افزود: هر شهرستان یک پایگاه غربالگری چشم دارد که خانواده‌ها می‌توانند در طول سال به آنجا مراجعه کنند؛ پایگاه دائمی غربالگری چشم در شهرستان همدان واقع در پل بعثت، پل نیازمند اداره بهزیستی است که مراجعان می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۵ تا ۲۰ به این مرکز مراجعه کنند.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.