پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۷ آذر ۹۷.::. ساعت : ۳:۳۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

مهم‌ترین مشکلات استان همدان /کاهش رشد جمعیت و عدم تمایل به سرمایه‌گذاری

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: کاهش نرخ رشد جمعیت و عدم تمایل نیروهای بومی به سرمایه گذاری در استان، از مهم‌ترین مشکلاتی است که با آن مواجه ایم.

به گزارش غرب ایران، رضا قیاسی،  در کارگروه پژوهش و فناوری، آموزش و نوآوری استان، اظهار داشت: موضوعات مهمی در استان مطرح است که مدیران اجرایی را رنج می‌دهد، مهم‌ترین این مشکلات مربوط به نرخ منفی رشد جمعیت در استان است.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار سرشماری، از سال ۹۰ تا ۹۵، میانگین نرخ رشد جمعیت کشور ۱٫۲۹ درصد بوده است اما این درحالی است که نرخ رشد جمعیت استان همدان منفی ۲۴ صدم درصد گزارش شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با تاکید بر اینکه استان همدان از نظر گردشگری، آب و هوایی و دسترسی آسان به مرز، دارای پتانسیل های زیادی است، ابراز کرد: اما متاسفانه با عدم تمایل سرمایه‌گذاری، سرمایه‌داران در استان مواجه هستیم.

قیاسی با بیان‌اینکه باید بر روی علل عدم تمایل مردم به سرمایه‌گذاری در استان متمرکز شویم، گفت: وضعیت سرمایه گذاری در استان‌هایی که نسبت به همدان از ظرفیت کمتری برخوردارند، بهتر از همدان است.

وی با اشاره بر اینکه علاوه برحل مشکلات کم آبی و نرخ جمعیت باید برای جذب سرمایه‌گذاری در استان هم تلاش کنیم، افزود: جذب سرمایه‌گذاران خارجی تاثیر زیادی در رشد و پیشرفت استان دارد اما باید بدانیم که سرمایه گذاران خارجی بسیار با احتیاط و وسواس گرایانه عمل می‌کنند و بدون مطالعه پا پیش نمی‌گذارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان در بخش دیگری از سخنانش به برنامه‌های هفته آموزش و پژوهش اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در این بخش شاهد همکاری همه جانبه دستگاه‌های مختلف استانی بوده‌ایم.
قیاسی با بیان‌اینکه هرگز نباید از نقش دانشگاه‌ها و دانشجویان در راه توسعه استان غافل شویم، ابراز کرد: باید دانشگاه‌ها را به جمع خود بیاوریم و از سه موضوع مهم آب، کاهش جمعیت و عدم تمایل سرمایه‌گذاری غافل نشویم.

انتهای پیام/ خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.