پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ آذر ۹۷.::. ساعت : ۱:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

تعداد واحدهای فرسوده همدان مشخص نیست

به گزارش غرب ایران؛حسن ظفری مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان با بیان اینکه شاخص نوسازی مسکن روستایی در استان همدان ۵۴ درصد است، گفت: امسال ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن فرسوده و کم‌دوام روستایی در استان همدان نوسازی می‌شود.

حسن ظفری  با اشاره به اینکه ۱۶۵ هزار واحد مسکن روستایی در سطح استان همدان شناسایی شده است، افزود: در این تعداد واحد مسکونی ۱۹۰ هزار خانوار ساکن هستند و مقایسه این دو آمار نشان می‌دهد در حال حاضر نیاز به تولید ۲۵ هزار واحد مسکن روستایی هستیم.
 
وی تصریح کرد: براساس مصوبه دولت در سطح ملی بهسازی ۲۰۰ هزار واحد باید در کشور اتفاق بیفتد که سهم استان همدان از این میزان ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد است که ابلاغ شده و تا کنون بیش از ۴۰۰۰ واحد از این تعداد تسهیلات تخصیص یافته است.
 
ظفری عنوان کرد: خوشبختانه از ۱۶۵ هزار واحد مسکن روستایی بیش از ۹۰ هزار واحد از تسهیلات بهسازی یا بازسازی مسکن روستایی برخوردار شده‌اند.
 
مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان یادآور شد: آماری از واحدهای فرسوده در سطح ملی نداریم اما عموماً واحدهای مسکن روستایی کم‌دوام و بی‌دوام ارزیابی شده است.
 
وی درباره بازسازی واحدهای تخریبی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: در بازسازی مناطق زلزله‌زده ۳۰۰۰ واحد تخریبی به همدان داده شد که تا کنون بیش از ۹۰ درصد واحدهای تخریبی به اتمام رسیده و خانواده‌های آسیب‌دیده در مساکن خود ساکن شدند.
 
ظفری درباره پروژه مسکن خیرساز شهر همدان نیز یادآور شد: این پروژه در شرف انجام مراحل نهایی عملیات عمرانی است و در صورت واریز آورده متقاضیان در موعد مقرر تحویل داده می‌شود.
 
وی با بیان اینکه پروژه خیرین مسکن‌ساز همدان بیش از ۹۲ درصد پیشرفت دارد، گفت: این پروژه تا پایان امسال قابل واگذاری است که به قیمت تمام شده واگذار خواهد شد و خیرین باید کمک کنند.

انتهای پیام/ف

دیدگاه خود را به ما بگویید.