پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ آذر ۹۷.::. ساعت : ۶:۳۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

بزرگداشت حکیم هزاره‌ها در همدان

به گزارش غرب ایران، توکل دارائی، رئیس روابط ‌عمومی بنیاد بوعلی‌سینا در این باره گفت: همایش حکیم هزاره ها، چهارشنبه ۷ آذرماه، در همدان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دبیر علمی این همایش غلامرضا اعوانی عضو هیئت امناء و شورای علمی این بنیاد و چند نفر از صاحب‌نظران حکمت و فلسفه است که در این آیین درباره میراث فلسفی و طبی ابن سینا سخنرانی خواهند کرد.

رئیس روابط ‌عمومی بنیاد بوعلی‌سینا به برگزاری این آیین به مناسبت روز جهانی فلسفه اشاره کرد و گفت: سومین پنج‌شنبه از ماه نوامبر به نام روز جهانی فلسفه نامگذاری شده است که هر ساله آیین‌های علمی از سوی مراکز پژوهشی و دانشگاهی جهان در حوزه فلسفه، همایش و نشست‌های تخصصی برپا می‌شود.

دارائی بیان کرد: ما نیز همه ساله در همدان با تکیه بر آراء و اندیشه‌های شیخ‌الرئیس و با حضور دانشمندان علوم فلسفی همایش علمی برگزار می‌کنیم.

وی از علاقه‌مندان، صاحب‌نظران و اصحاب علم و فرهنگ برای شرکت در این آیین دعوت و اظهار امیدواری کرد برگزاری چنین آیین‌هایی می تواند در ترویج حکمت، فلسفه و علوم عقلی در کشور و انتقال میراث علمی به نسل جوان و آحاد جامعه مؤثر واقع شود.

گفتنی است، این همایش را بنیاد بوعلی‌سینا با همکاری انجمن حکمت و فلسفه ایران، مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و اداره‌ کل آموزش و پرورش استان همدان برگزار می ‌کند.

انتهای پیام/ف

دیدگاه خود را به ما بگویید.