پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ آذر ۹۷.::. ساعت : ۶:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

آغاز مسابقات فوتسال المپیاد نخبگان در همدان

به گزارش غرب ایران، آیین افتتاحیه مسابقات فوتسال المپیاد نخبگان کشور با حضور ۲۵ استان امروز در سالن امام علی (ع) دانشگاه آزاد واحد همدان با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری، مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، رئیس هیئت فوتبال، نماینده فدراسیون فوتبال، معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش استان همدان و تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات برگزار شد. 

پشتوانه سازی یکی از اهداف مهم المپیاد نخبگان

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در این مراسم با بیان این که المپیاد سراسری نخبگان در ۶۸ رشته ورزشی به صورت همزمان در سراسر کشور در حال برگزاری است اظهار داشت: مسابقات ۴۰ رشته ورزشی مختص پسران و ۲۸ رشته ورزشی ویژه دختران در این المپیاد برگزار می‌شود. 

رسول منعم افزود: شهر همدان میزبانی از مسابقات دو رشته تیراندازی با کمان در دو بخش پسران و دختران و فوتسال پسران المپیاد ورزشی نخبگان را برعهده گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به این که مسابقات تیراندازی با کمان المپیاد نخبگان با حضور بیش از ۳۰۰ ورزشکار و همراه در سالن انقلاب همدان برگزار شد عنوان کرد: مسابقات فوتسال نیز به عنوان مهمترین رویداد این المپیاد با حضور بیش از ۴۰۰ ورزشکار و همراه از ۲۵ استان کشور از امروز  در شهر همدان و در دوسالن امام علی ( ع) و پوریای ولی دانشگاه آزاد برگزار می‌شود. 

وی تصریح کرد: برگزاری این المپیاد اقدام شایسته‌ای از سوی وزارت ورزش و جوانان بود که سرآغاز یک نهضت جدید در زمینه استعدادیابی و پشتوانه سازی برای تیم‌های ملی کشور است. 

منعم با اشاره به این که همدان با ۱۸۰۰ جاذبه تاریخی و گردشگری با برخورداری از زیرساخت‌های مناسب ورزشی می‌تواند میزبان خوبی برای مسابقات ورزشی و اردوی تیم‌های ملی باشد گفت: مسابقات تیراندازی با کمان را به خوبی میزبانی کردیم و امیدواریم میزبان شایسته‌ای برای مسابقات فوتسال المپیاد نخبگان باشیم. 

وی تاکید کرد: هدف از برگزاری این المپیاد توسعه رویکرد عدالت محوری، توزیع عادلانه امکانات، شناسایی و پرورش استعدادهای برتر ورزشی در سطح کشور، پشتوانه سازی برای تین‌های ملی و حضور موفق در المپیک ۲۰۲۰ سنگال است. 

استعدادیابی عامل موفقیت در ورزش

در بخش دیگری از این مراسم رئیس هیئت فوتبال استان همدان با تقدیر از وزارت ورزش و جوانان برای برگزاری المپیاد سراسری نخبگان ورزشی اظهار داشت: این نوع برنامه‌ریزی‌های اصولی باعث پیشرفت ورزش کشور در رشته‌های مختلف می‌شود. 

عباس صوفی افزود: میزبانی از مسابقات فوتسال این المپیاد را برعهده گرفتیم که امیدواریم استعدادهای شایسته‌ای در این مسابقات شنایایی شوند و به پیشرفت فوتسال و فوتبال کشور کمک کنند. 

وی با اشاره به این که استعدادیابی مهمترین عامل موفقیت در ورزش است عنوان کرد: ۵ نفر از بهترین مربیان استعدادیاب کشور برای شناسایی استعدادهای برتر این مسابقات حضور دارند. 

صوفی عنوان کرد: از جمع ۴۰۰ ورزشکار حاضر در این مسابقات در مرحله اول ۲۰۰ نفر برگزیده می‌شوند و در نهایت ۳۵ نفر برتر به تیم ملی نوجوانان فوتسال کشور دعوت می‌شوند. 

وی با بیان این که همه تلاش خود را به کار می‌گیریم که همدان میزبان شایسته‌ای برای این مسابقات باشد تصریح کرد: امیدواریم تیم‌های شرکت کننده به همان اندازه که مسائل فنی توجه می‌کنند توجه به مسائل اخلاقی را نیز در دستور کار خود قرار دهنند. 

گروه بندی مسابقات

گروه بندی تیم‌های شرکت کننده در مسابقات فوتسال المپیاد ورزشی نخبگان به شرح زیر است.

گروهA: تهران، همدان، کرمان، مازندران 

گروهB: اردبیل اصفهان، البرز، ایلام

گروهC: کردستان، لرستان، آذربایجان شرقی، گیلان، خراسان رضوی 

گروهD: قزوین، فارس، مرکزی، چهارمحال بختیاری

گروهE: قم، یزد، خراسان شمالی 

گروه F: هرمزگان، کهکیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان

مسابقات فوتسال المپیاد نخبگان در تاریخ ۹ آذر با معرفی تیم‌های برتر به کار خود در همدان پایان می‌دهد.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.