پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :جمعه ۲ آذر ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

آغاز مسابقات تیراندازی با کمان المپیاد نخبگان در همدان

به گزارش غرب ایران ،آیین افتتاحیه مسابقات تیراندازی با کمان المپیاد نخبگان با حضور رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان، مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان و تیم‌های شرکت کننده در دو بخش پسران و دختران در سالن ۶ هزار نفری انقلاب برگزار شد تا این مسابقات به صورت رسمی در همدان آغاز شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در این مراسم با بیان این که المپیاد نخبگانبا شعار ورزش، دوستی و آینده‌ای بهتر در سراسر کشور آغاز شده است اظهار داشت: همدان میزبانی از مسابقات ۲ رشته تیراندازی با کمان و فوتسال المپیاد نخبگان را برعهده گرفته است.

رسول منعم افزود‌: هدف از برگزاری این مسابقات توزیع عادلانه امکانات، شناسایی استعدادهای ورزشی، توسعه ورزش قهرمانی، توسعه مدال آوری، پشتوانه سازی برای تیم‌های ملی و کسب مدال بیشتر در المپیک ۲۰۲۲ جوانان است.

وی عنوان کرد: این المپیاد در ۶۸ رشته ورزشی در دو بخش پسران و دختران در ۳۱ استان کشور از ۳۰ آبان آغاز شده و تا ۹ آذر ادامه دارد.

منعم با اشاره به این که در رشته تیراندازی با کمان بیش از ۲۵۰ ورزشکار و همراه در این مسابقان حضور دارند تاکید کرد: امیدواریم میزبان شایسته‌ای برای این مسابقات باشیم تا میزبانی‌های همدان از مسابقات مهم ورزشی تدوام داشته باشد.

وی بیان کرد: مسابقات فوتسال المپیاد نخبگان با حضور ۶۰۰ ورزشکار و همراه نیز به میزبانی همدان در هفته آینده برگزار می‌شود.

رئیس فدراسیون تیر و کمان با اشاره به اینکه المپیاد استعدادیابی نقش تعیین کننده‌ای در آینده تیروکمان کشور دارد اظهار داشت: نفرات برتر این مسابقات آینده سازان تیم ملی تیرو کمان ایران در دو رشته کامپوند و ریکرو هستند.

غلامرضا شعبانی بهار افزود: شهر همدان تا کنون میزبانی‌های متعددی را در رشته تیراندازی با کمان از جمله میزبانی از مسابقات انتخابی تیم ملی و اردوهای تیم ملی را برعهده گرفته و از پس این میزبانی‌ها به خوبی برآمده است.

وی با اشاره به این که شرایط خوب میزبانی در همدان باعث شد تا میزبانی از مسابقات تیراندازی با کمان المپیاد نخبگان را به همدان بدهیم عنوان کرد: امیدواریم با برگزاری مسابقاتی با کیفیت اهدافی که از این المپیاد داریم محقق شود.

مسابقات تیراندازی با کمان المپیاد ورزشی نخبگان در دو رشته کامپوند و ریکرو در دو بخش پسران و دختران تا ۵ آذر در سالن انقلاب همدان ادامه دارد.

در این مسابقات ۲۴ استان کشور شرکت کردند و استان‌های کردستان، خراسان شمالی، سمنان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویراحمد و لرستان در این مسابقات حضور نداشتند.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.