پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۳ آبان ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۱۷ ق.ظ
فاقددیدگاه

جاذبه های ایران ۱۰ برابر بیشتر از کشور مالزی است

استاد دانشگاه usm مالزی در همدان گفت: برای کشور مالزی توریسم از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا توریسم برای کشور ما شغل بوجود می آورد.

به گزارش غرب ایران: “پرفسور بدرالدین محمد” در پنل تخصصی ویژگی یک شهر موفق پذیر در چهلمین اجلاس جهانی گردشگری همدان گفت:  توریسم تعادل بین مناطق شهری و روستایی را ایجاد می کند و هم چنین روابط بین المللی را تسهیل می بخشد.

استاد دانشگاه usm مالزی بابیان اینکه هرساله  ۳۲ میلیون نفر توریسم به کشور ما سفر می کنند، بیان داشت: بعد از صنعت نفت و پتروشیمی، توریسم در کشور مالزی رتبه دوم را دارد زیرا کشور مالزی مانند ایران نفت ندارد.

وی اذعان داشت: در دهه ی ۶۰ و ۷۰ توریسم در کشور مالزی بحثی منفی بود زیرا در آن زمان هتل وجود نداشت و هتل بیشتر در شهرهای بزرگ و تفریحگاه ها وجود داشت.

پروفسور محمد بدرالدین در ادامه افزود: در دهه ی ۷۰ مالزی تصمیم گرفت به عنوان کشور اسلامی برای صنعت تورسم معرفی شود و سعی شد که  بازار جهانی را جذب کشور اسلامی کنیم.

وی بیان داشت: همه اماکن گردشگری مالزی دولتی و ملی  محسوب می شد و توسط کشور توسعه پیدا می کرد زیرا خصوصی سازی اهمیت قابل توجهی دارد  بنابراین ایران نیز باید به سمت خصوصی سازی برود.

پروفسور محمد بدرالدین گفت: مالزی با توریسم بسیار جدی برخورد کرده است و در حال حاضر یک وزارتخانه در کشور مالزی وجود دارد که  تنها مسئول توریست است و فرهنگ و هنر و توریسم را از هم جدا نکرده است.

وی گفت: جاذبه های ایران ده برابر بیشتر از کشور مالزی است و اگر میخواهید استراحت کنید به مالزی سفر کنید.

انتهای پیام/ف

دیدگاه خود را به ما بگویید.