پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ آبان ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۴۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

حضور کشورهای متعدد به همراه دبیر کل سازمان جهانی گردشگری در همدان، گویای موفقیت چهلمین دوره اجلاس است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه میزبانی شایسته‌ای از چهلمین اجلاس جهانی گردشگری درهمدان انجام شد، گفت: حضور کشورهای متعدد به همراه دبیر کل سازمان جهانی گردشگری در همدان، گویای موفقیت چهلمین دوره اجلاس است.

به گزارش غرب ایران، ولی تیموری ز با حضور در اتاق خبر چهلمین اجلاس جهانی گردشگری اظهار داشت: نباید با پایان یافتن این اجلاس، کار را تعطیل کرد بلکه باید باز هم به بهانه‌های مختلف این روند ادامه یابد.

وی با تاکید بر اینکه در بعد داخلی و بین المللی بزرگترین‌چالش ما ضعف در اطلاع رسانی و بازار یابی است، بیان کرد: گردشگر بعد از یک هفته حضور در ایران متحول می‌شود و این نشان می‌دهد که در بعد اطلاع رسانی بین المللی خوب کار نکردیم، از طرفی در بعد داخلی نیز رفتن تنها به برخی مقاصد و شهرها نشان از ضعف اطلاع‌رسانی در حوزه داخلی دارد.

تیموری در خصوص اجلاس جهانی گردشگری، گفت: بنده با ۱۸ سال سابقه در حوزه گردشگری، این اجلاس را یکی از اجلاس‌های موفق دیدم و علارغم شرایط خاصی که در مورد دوره دوم تحریم‌ها بود این اجلاس در حد بالایی برگزار شد و کشورهای بسیاری به همراه دبیر کل سازمان جهانی گردشگری در این اجلاس حضور داشتند که گویای موفقیت اجلاس است.

وی با اشاره به دستآوردهای مهم در این اجلاس، و با اعلام اینکه این اجلاس نتایج خوبی داشت، عنوان کرد: در مذاکرات با سازمان جهانی گردشگری بروی چهار موضوع به توافق رسیدیم که شامل بازنگری سند ملی توسعه گردشگری با همکاری و مشاوره فنی یونسکو و سازمان جهانی گردشگری، توافق در خصوص بحث چالشی آمارها و اطلاعات گردشگری که توافق شد دپارتمان مربوط به حساب‌های اقماری سازمان بازبینی شود و در استقرار نیز همکاری می‌کنیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: همکاری در زمینه توسعه گردشگری، طبیعت گردی و گردشگری روستایی با توجه به جایگاه آن و ایجاد اشتغال این نوع گردشگری و حتی میزبانی اجلاسی با این عنوان در سال ۲۰۲۰ در ایران از جمله نتایج این اجلاس است.

تیموری بیان کرد: تاسیس مرکز جهانی صنایع دستی و گردشگری در ایران به عنوان نخستین مرکز در ایران که می‌تواند برای ایران و سازمان مزایایی داشته باشد که از دیگر نتایج بوده و نکته دیگر تصویرسازی در خصوص جامعه ایران امروزی که قرار شد سازمان به ما کمک کند و یک چهار چوب جهانی برای آن تببین کنیم از رآهاورد اجلاس جهانی است.

وی با اعلام اینکه چهلمین اجلاس جهانی گردشگری، یک اجلاس موفق بود، گفت: با وجود همه مشکلات، میزبانی شایسته‌ای صورت گرفت و هر چه دیدم نقاط مثبت بود و چیز منفی ندیدم.

انتهای پیام/ف

دیدگاه خود را به ما بگویید.