پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۶ آبان ۹۷.::. ساعت : ۶:۲۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

ایجاد زمینه بهره‌برداری فرهنگی و هنری از خانه‌های تاریخی درهمدان

به گزارش غرب ایران و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، علیرضا درویش‌نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در نشستی مشترک با شهردار همدان، درخصوص مسائل حوزه فرهنگ و هنر گفت‌وگو کرد.

وی با تأکید بر اینکه همدان از نظر مفاخر فرهنگی، هنری و مذهبی دارای غنای قابل توجهی است، اظهار کرد: بنا داریم برای معرفی این بزرگان، یادمان فرهنگی و هنری در سطح شهر ایجاد کنیم.

درویش نژاد با تأکید بر اینکه یادمان مفاخر علاوه بر معرفی چهره‌های شاخص و درخشان گذشته و حال این شهر، مکانی مناسب برای جذب گردشگر هم محسوب می‌شود، افزود: ایجاد گذر مشاهیر و مفاخر از دیگر برنامه هایی است که در این حوزه برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در بخش دیگری از صحبت‌های خود از شهردار همدان درخواست کرد تعدادی از خانه‌های تاریخی همدان برای بهره‌برداری‌های مختلف در اختیار حوزه فرهنگ و هنر قرار بگیرد.

درویش‌نژاد توضیح داد: می‌توان از این خانه‌ها به عنوان محلی برای تشکیل انجمن‌های ادبی، ایجاد موزه‌ هنری و خانه شعر و موسیقی استفاده کرد.

شهردار همدان نیز ضمن موافقت با این پیشنهاد، گفت: شهرداری همدان با تمام ظرفیت در حوزه برنامه‌های فرهنگ و هنری پای کار است.

عباس صوفی از ایجاد پارک مشاهیر در همدان خبر داد و گفت: طرح اولیه این پارک در دست بررسی بوده و مکان احداث آن جانمایی شده است.

شهردار همدان با تأکید بر اینکه باید تمام ظرفیت مجموعه‌های فرهنگی و هنری برای پیشرفت در این حوزه مورد بهره‌برداری قرار بگیرد؛ از تجهیز سالن همایش‌های تالار قرآن تا سال آینده خبر داد.

 

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.