پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :شنبه ۱۲ آبان ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۲۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

راه‌اندازی کرسی شهر جهانی ابن‌سینا در موسسه فرهنگی اکو سازمان ملل

به گزارش خبرگزاری غرب ایران، عباس صوفی  در نشست اجلاس جهانی گردشگری با اشاره به اینکه رویدادهای همدان ۲۰۱۸ فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های همدان به ایران و جهان است که نباید مورد غفلت قرار گیرد، اظهار داشت: همدان به دلیل اینکه لیاقت شهر جهانی شدن را دارد و برخورداری از ظرفیت‌هایی نظیر بوعلی، علیصدر و غیره که در جهان بی‌نظیر است سبب می‌شود همدان را بیش از بیش در سطح ملی و بین‌المللی معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه همدان در کنار شهر تاریخی بودن از ظرفیت‌های بسیاری در حوزه گردشگری برخوردار است اما متاسفانه این ظرفیت‌ها به خوبی در سطح ملی و بین‌المللی معرفی نشده است، افزود: برگزاری اجلاس و رویدادها فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌ها است.

صوفی با تأکید بر اینکه هفته گذشته با سفرای برزیل، اتریش، یونان، سوئیس، تاجیکستان و ژاپن جلسه داشتیم که از آن‌ها برای حضور در اجلاس دعوت کردیم، تصریح کرد: این اجلاس‌های مهم می‌تواند ما را به اهداف ترسیم شده یعنی توسعه گردشگری همراه با ایجاد اشتغال و شکوفایی اقتصاد برساند.

شهردار همدان با اعلام خبر عضویت شهرداری همدان در سازمان جهانی گردشگری به عنوان اولین شهرداری تأکید کرد: این سازمان تا به حال هیچ شهرداری را به عضویت نپذیرفته بود و عضویت شهرداری همدان به عنوان اولین شهرداری عضو در این سازمان سبب افتخار است که از این فرصت باید استفاده کنیم.

صوفی با تأکید بر اینکه در آینده‌ای نزدیک مرکز توسعه همکاری‌های بین‌المللی شهر همدان رسما افتتاح می‌شود، ابراز کرد: با توجه به اینکه همدان در چندین نهاد بین‌المللی عضو است بایستی یک مرکز هدایت و راهوری این مجامع بین‌المللی را به عهده گیرد.

وی با اشاره به اینکه اجازه ندهیم فرصت‌های استثنایی که برای همدان ایجاد شده با برگزاری ۳ روزه اجلاس به پایان برسد، بیان کرد: باید با تبلیغ و مطرح کردن همدان در دنیا بتوانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

شهردار همدان با بیان اینکه درخواستی با امضای استاندار و به درخواست شهرداری مبنی بر اینکه کرسی شهر جهانی ابن‌سینا را در سازمان ملل داشته باشیم به موسسه فرهنگی اکو در تهران به عنوان زیرمجموعه موسسه اکو سازمان ملل ارسال شد، عنوان کرد: این درخواست مورد موافقت قرار گرفت و قرار است کرسی شهر جهانی ابن سینا در موسسه اکو در سازمان ملل ایجاد شود.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.