پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۰ آبان ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۱۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

شورای شهر همدان پیگیر اجرای دقیق طرح جامع شهر است

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان گفت: باید برای ارزیابی وضع موجود طرح جامع و و نقشه کاربری اراضی محدوده شهر همدان کمیته ۳ نفره‌ای تشکیل شود.

 عضو شورای اسلامی شهر همدان، افزود: مشاور طرح جامع اطلاعات میدانی از وضع موجود ندارد و اگر نقصی بعد از تصویب طرح جامع به وجود آید این شهرداری و شورا هستند که باید بار پاسخگویی نقص‌ها را بر دوش بکشند و دیگر دستگاه‌‌ها خود را جدای از این نقص‌ها خواهند دانست.

نور‌الله زاده گفت: انتظار داریم که شهرداری به عنوان دبیر ستاد بازآفرینی، موضوع اجرای پیاده راه مرکز محلات را در ستاد باز‌آفرینی شهری همدان مطرح و پیگیری کند. هم‌چنین نقاط ضعف طرح جامع شهر همدان باید جمع‌آوری و در اختیار مشاور طرح قرار داده شود تا با درج اهمیت اصلاح آن به فوریت این مشکل برطرف شود.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه گفت: وجود چنین تغییرانی برای وضع موجود در طرح جامع شهر همدان در آینده آسیب‌های جدی را برای شهر در پی دارد و باید وضعیت طرح جامع به دقت بررسی و ارزیابی کامل شود تا هیچ مشکلی در فرایند اجرای آن نباشد یا مشکلات به حداقل ممکن برسد.

سید مسعود عسگریان افزود: مشاور طرح جامع دقت لازم را بر اساس بررسی از طرح ندارد و باید مطالعه دقیق و میدانی برای طرح انجام دهد. طرح جامع شهر همدان افقی ۱۵ ساله را برای اجرای طرح‌های شهر در پیش روی مدیریت شهری قرار می‌دهد و باید نهایت دقت در آن لحاظ شود.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان، اظهار داشت: نباید این ناهماهنگی و نبود انسجام در چنین طرح مطالعاتی مهم و اثر‌گذاری برای مدیریت شهر همدان دیده شود و باید شهرداری با جدیت بیشتری پیگیر رفع مشکلات این طرح باشد ونقش موثر خود را در برطرف شدن آن نشان دهد.

عسگریان گفت: یکی از روش‌های افزایش تعامل و مشارکت مردم استفاده از انگیزه‌های تشویقی است که شورا می‌تواند این روش‌ها را برای اهالی مناطقی از شهر که همکاری و تعامل تنگاتنگی با شورا و شهرداری دارند در قالب تخفیف‌ ویژ‌ه بهای خدمات و عوارض نوسازی شهرداری مصوب و اجرا کند.

وی افزود: همکاری شهروندان کوی محمدیه در قالب ۱٫۵ هکتار از اراضی این منطقه برای افزایش عرض معبر باید تقدیر شود تا نمادی برای افزایش همکاری سایر شهروندان همدان در چنین طرح‌های عمران شهری باشد.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.