پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۹ آبان ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۱۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

٩ کشور برای حضور در بخش بین الملل جشنواره تئاتر اعلام آمادگی کرده‌اند

به گزارش غرب ایران ، مجید فروتن معاون فرهنگی اداره کل ارشاد همدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان جشن ۱۰۰ سالگی تئاتر کودک ایران و ۲۵ سالگی جشنواره تئاتر کودک در همدان را برگزار می کنیم.

وی بیان کرد: تاکنون ٩ کشور برای حضور در بخش بین الملل اعلام آمادگی کرده اند و پیشنهاد چندین کشور جهان نیز برای برگزاری ورک شاپ های مختلف پذیرفته شده است.

فروتن اعلام کرد: هنرمندان و شخصیت های برجسته هنری و فرهنگی از سراسر کشور باهدف هویت بخشی به جشنواره و احترام به کودکان ایران به جشنواره دعوت شده‌اند.

معاون فرهنگی اداره کل ارشاد همدان با بیان اینکه در این دوره از جشنواره توجه به کودکان قشر ضعیف جامعه و مناطق حاشیه نشین شهرهای استان و روستاها را در اولویت قرار داده ایم افزود: اثر بخشی جشنواره در ذهن و شخصیت کودکان سراسر جهان شکل می‌گیرد.

فروتن با اشاره به انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا، و رویداد اجلاس جهانی گردشگری گفت: این برنامه ها شور و اشتیاق همگان را برای برگزاری این جشنها دو چندان کرده است ضمن اینکه همه کودکان به ویژه فرزندان ایران باید از این برنامه بهره مند شوند.

وی بیان کرد: امسال علاوه بر اجرای برنامه‌های اصلی و جانبی جشنواره بین المللی تئاتر، جشن ۱۰۰ سالگی و یک ربع قرن برگزاری جشنواره در شهر همدان را به شادی و سرور می‌نشینیم.

بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری مریم کاظمی از ۲۹ آبان تا ۴ آذر ماه ۱۳۹۷ در پایتخت تاریخ و تمدن ایران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.