پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۹ آبان ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۱۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

دادگستری استان همدان از سرمایه گذاران حوزه شهری حمایت می‌کند

به گزارش غرب ایران ، توکل حیدری  در دیدار جمعی از اعضای شورای شهر همدان تعامل و هم‌اندیشی را وظیفه نمایندگان مردم در پارلمان محلی شهر بیان کرد و اظهار داشت: دادگستری استان هم به نفع نظام و مردم در چارچوب قوانین ایران اسلامی همراه شورا و شهرداری برای بهبود امور مردم است.

وی با تاکید بر حمایت کامل دستگاه قضا از انقلاب و نظام اسلامی گفت: سرمایه‌گذاری نقش مهم و موثری در توسعه شهر و استان همدان دارد و تحقق این هدف کلان باید به دور از هر نگاه خاص باشد تا شائبه‌های احتمالی را از تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی شورای شهر و شهرداری دور کند و اطمینان مردم را برای حمایت از اجرای چنین طرح‌هایی افزایش دهد.

رئیس دادگستری استان همدان گفت: همکاری شورا و شهرداری با دستگاه قضایی در استان موجب بهینه شدن امور شهری و زندگی مردم می‌شود و همه می‌توانند با این روند به اهداف قانونی تعریف شده و وظایف محوله برسند. انتظار دستگاه نظارتی قضا هم خدمت به مردم در چاچوب این قوانین است.

وی افزود: طبق قانون شرع اسلام دستگاه قضایی مامور به حفظ حرمت همه انسان‌ها است و حتی مجرمان و متخلفان را در حدود قوانین اسلامی باید مجازات کند و غیر از آن هم مسئولیتی بر عهده این دستگاه نیست. نظارت هم به نفع همه مسئولان و مردم است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم با یاد‌آوری اینکه شهرداری درگیر مشکلات مالی متعددی است اظهار داشت: به رغم این وضعیت شورا و شهرداری شهر را همدان را در مسیر بهبود عمران شهری قرار داده‌اند و اکنون شهر به کارگاه عمرانی برای بهبود فضای شهری مبدل شده است و تلاش کردیم که طرحی متوقف نشود.

گردان اظهار داشت: اکنون شهرداری بدهی قابل‌توجهی ندارد و سعی کرده‌ حقوق و مزایای کارمندان و کارگران مجموعه مدیریت شهری را در کمترین زمان ممکن پرداخت کند. توسعه شهر همدان هم ارتباط مستقیمی با همکاری و تعامل همه دستگاه‌های نظارتی و اجرایی استان دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان تعامل و همکاری مردم را برای شورا بسیار با ارزش تلقی و افزود: با این پشتوانه مهم است که شهرداری و شورا توان خطر‌پذیری برای اجرای طرح‌های کلان شهری را خواهند داشت در غیر این صورت رکود بر شهر حاکم و شهروندان متضرر خواهند شد.

گردان از جمله خدمات در حال اجرای شهرداری همدان را برای افزایش تعامل و رضایت‌مندی مردم با شورا و شهرداری تمرکز بر بهبود وضعیت عمران مناطق توانمندسازی، ارایه عوارض ساختمانی رایگان در این مناطق تا سقف ساختمان ۲٫۵ طبقه و اجرای ساماندهی پیاده‌‌رو‌های شهر نام برد و افزود: اکنون همه طرح‌های در حال اجرای شهرداری همدان با حمایت شورا و با هدف تحقق عدالت اجتماعی و توسعه آبادانی در کل شهر در حال اجراست تا شهر بالا و پایین شهر نداشته باشد.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان هم اظهار داشت: ترغیب سرمایه‌گذاران برای حضور در شهر همدان مانع بزرگ بیکاری را از پیش پای توسعه شهری وشهروندان همدانی بر می‌دارد و ایجاد اشتغال پایدار منجر می‌شود.

حسین قراباغی افزود: توسعه حوزه سرمایه‌گذاری با هدف ایجاد اشتغال و درآمد پایدار یکی از برنامه‌ها اصلی و سیاست‌گذاری‌های راهبردی شورای شهر همدان است که مردم شهر همدان با اعتماد خود به شورا سکان هدایت پارلمان شهری را به دست سپرد‌ه‌اند. ضرروت اصلی تحقق این هدف هم بارز و اثر‌گذار برای شهر همدان هم حمایت همه جانبه همه دستگاه‌ها به خصوص دستگاه‌های نظارتی در چارچوب قانون است.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان با یاد‌آوری اینکه شهرداری همدان هزینه و در‌آمد است، گفت: ۹۵ درصد درآمد شهرداری همدان حاصل از منابع مردمی به نام عوراض است، پس شهرداری تلاش کرده تا با مدیریت این موضوع به صورت قانونمند در‌آمد ها و هزینه‌های خود را مدیریت کند. اما در حال حاضر مشکلاتی برای تامین این در‌آمد‌ها پیش پای مدیران شهری همدان قرار دارد که تامین بدهی و حقوق کارکنان را با سخت کرده است.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.