پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳ آبان ۹۷.::. ساعت : ۶:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

پدافند غیرعامل لازمه زیرساخت های کشور

به گزارش غرب ایران ، سردار فرجی پور جانشین فرماندهی قرارگاه پدافند سایبری کشور  در همایش بررسی تهدید ها وآسیب های فضای سایبری درجمع مدیران ای تی وحراست دستگاههای اجرایی استان همدان گفت: دشمن ازدو طریق اقدام به جمع آوری اطلاعات وآسیب رساندن به زیرساخت های کشور را دارد که باید با پوشش این دو نقطه آسیب ، تلاش دشمنان را ناکام گذاشت.

وی خاطرنشان کرد : در فضای سایبری یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که سخت افزارها و نرم افزارهای رایانه ای کشورازخارج وارد می شود که باید دراین زمینه تلاش شود این تجهیزات در داخل کشور تولید شود.

جانشین فرمانده قرارگاه پدافند سایبری کشور تاکید کرد : رهبرمعظم انقلاب بیان می کنند که در پدافند باید از درون مصون سازی کنیم و اگر هم وارد شد، باید کاری کنیم که نتواند کار خاصی انجام دهد.

سردار فرجی پور ادامه داد: در این عرصه بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری به قدری مساله حساس است که حق یک اشتباه را نیز در این زمینه نداریم و باید به خوبی در مقابل همه تهدیدات برنامه ریزی داشته باشیم.

جانشین فرمانده پدافند سایبری کشور گفت : امروزه گوشی های هوشمند خطرات بسیاری را ممکن است وارد فضای عمومی و مردم کند و دشمن می تواند از این پدیده به عنوان بهترین ابزار جاسوسی در هر کشوری استفاده کند.

وی افزود : امروزاثرشبکه های مجازی واجتماعی بسیار بیشتر از رسانه های دیداری وشنیداری است ومردم به این شبکه های مجازی اعتیاد و وابستگی خاصی پیدا کرده اند.

سردار فرجی پور خاطرنشان کرد : شبکه های مجازی دسترسی به مردم را برای نفوذ دشمنان آسان تر کرده وبه راحتی نیروی انسانی وجوانان کشور را در معرض دسترس انواع تهدیدات دشمن قرار داده است .

جانشین فرمانده پدافند سایبری کشوربا بیان اینکه دشمن یکی از راههای ضربه زدن به اقتصاد کشور را از طریق فضای سایبری پیگیری می کند گفت :فضای سایبری فضای بسیار آماده وسهل الوصول برای فشار به حوزه های مهم و حیاتی از جمله انرژی ، حمل ونقل ومالی وبانکی وارتباطات است.

وی  افزود : امروزه شبکه پولی و بانکی کشور کاملا سایبری اداره می شود و باید در این زمینه عرصه پدافندی را تقویت کنیم و نباید اجازه دهیم دشمن در این عرصه وارد شود.

در ادامه قیاسی معاون استاندار ورئیس شورای پدافند غیرعامل استان هم در گزارشی اعلام کرد : تهدیدات سایبری در کشور بالاتر از تهدیدات نظامی ، تروریستی وجاسوسی است وباید مهم وجدی گرفته شود.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.