پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۹ مهر ۹۷.::. ساعت : ۶:۱۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

قالیباف :در حوزه اقتصادی واقعاً مشکل‌داریم

به گزارش  غرب ایران ، محمد باقر قالیباف  در مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت استان همدان اظهار داشت: امروز یکی از روزهای به‌یادماندنی در زندگی من است چراکه توانستم پس از سال‌ها هم‌رزمان همدانی خود را ملاقات کنم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای همدان به ویژه شهید همدانی گفت: از همه می‌خواهم که در حق یکدیگر دعا کنیم تا عاقبت‌به‌خیر شده و در قیامت شرمنده شهدا نشویم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: بر خود وظیفه می‌دانم در محافلی که سخنرانی می‌کنم بخشی از سخنانم را به موضوع غیرت، شجاعت، ولایت مداری، مدیریت، از خودگذشتگی و آنچیزی که در هویت و شخصیت صالحان مصلحانی مانند شما هست اختصاص دهم.

قالیباف با بیان اینکه آنچه که سبب عزت مسلمین در دنیا و احیای مجدد فرهنگ اسلام، قرآن و اهل بیت(ع) شده است دوران رشادت‌ها و مبارزات شما پیشکسوتان و رزمندگان مجاهدین راه خداست ابراز کرد: اگر ما توانسته‌ایم امروز به چنین افتخاراتی در عرصه‌های مختلف دست یابیم نتیجه رشادت‌های شماست.

وی اظهار داشت: امروز همان‌طور که می‌بینیم ما در عرصه‌های اقتصادی با چالش‌های جدی و در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی نیز دچار مشکلاتی هستیم اما در حوزه امنیت و دفاع از بعد طراحی گرفته تا هنر جنگ دارای سرمایه‌های عظیمی هستیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام اینکه در عرصه نظامی اگر پنج کشور در جهان باشد ایران یکی از آن‌هاست عنوان کرد: امروز در عرصه صنعت نظامی که پیچیده‌ترین صنعت جهان است ایران در زمره ۱۰ کشور صنعتی این حوزه قرار دارد.

قالیباف با بیان اینکه ما به شوخی می‌گوییم کشوری که توانسته ماهواره، موشک، سکوی پرتاب موشک را بسازد و در عرصه جنگ الکترونیک، هوافضا و دیگر عرصه‌ها اقدامات مهمی انجام دهد اما در عرصه ماشین‌سازی پراید تولید می‌کند ابراز کرد: دلیل موفقیت ما در عرصه نظامی وجود سرمایه‌های عظیمی همچون شماست.

وی تصریح کرد: رزمندگان دست‌پرورده فرهنگی هستند که اعتقاددارند قدرت خدا از همه چیز بالاتر است به همین دلیل در برابر هیچ قدرتی جز خداوند متعال سر تعظیم فرود نمی‌آورند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت افرادی هستند که زمانی که دشمن در اعماق کشور ما بود با ایمان خود در جبهه‌ها جنگیدند درحالی‌که برخی در خفا و روشنی این حرف امام را تمسخر می‌کردند.

قالیباف با اعلام اینکه پیشکسوتان از تباری هستند که به سنت‌های الهی ایمان دارند تأکید کرد: از همان زمان آغاز جنگ برخی می‌گفتند ما نمی‌توانیم در برابر صدام مقاومت کنیم و یا می‌گفتند برای ایستادگی در برابر چنین دشمنی باید سه برابر آن‌ها امکانات داشته باشیم درحالی‌که ما یک‌پنجم از این امکانات را هم نداشتیم.

وی با تشریح اوضاع رزمندگان در دوران دفاع مقدس شکست‌ها و پیروزی‌هایی را که رزمندگان در عملیات‌های مختلف به دست می‌آوردند ابراز داشت: حتما به یاد دارید گاهی حجم آتش دشمن به حدی می‌رسید که از خدا می‌خواستیم تا به ما فرصتی دهد تا بتوانیم پیکرهای شهدا را جمع کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: امروز ما در جایی قرار داریم که به یکدیگر می‌گوییم ان شاا… همدیگر را در اربعین می‌بینیم پس وعده خدا حق است و نصرت از آن رزمندگان است.

وی با اشاره به قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه و یکپارچه شدن کشورهای مسلمان برای مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی اظهار داشت: امروز ما در بیخ گوش اسرائیلی‌ها می‌جنگیم.

قالیباف با اشاره به مذاکرات ۵+۱ با ایران اظهار داشت: اینکه این کشورها و یا آمریکا حاضر شده مذاکراتی با ایران داشته باشد که تعداد آن بیش از مذاکراتی است که برای جنگ جهانی بوده است این اتفاق به دلیلی قدرت دیپلماسی ما نیست بلکه به دلیلی قدرت خون شهدا و حماسه‌آفرینی مظلومانه شماست.

وی تصریح کرد: این‌ها هستند که هژمونی آمریکا را در منطقه غرب آسیا به کف روی آب تبدیل کردند و قدرت دیپلماسی ما نتیجه مجاهدت رزمندگان و ایثارگران وگرنه این قدرت‌های ظالم و مستکبر هرگز حاضر نیستند با کسی سخن بگویند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به پیشکسوتان دفاع مقدس گفت: درود بر یکایک شما و آرزوی سلامتی و عاقبت‌به‌خیری برای شما دارم و مطمئن باشید انسان منصفی هرگز شما را فراموش نمی‌کند و هیچ کاری در پیشگاه خداوند گم نمی‌شود.

قالیباف بیان کرد: امروز در بخش‌های اقتصادی معتقدیم افرادی موفق می‌شوند که در این عرصه تلاش مجاهدانه داشته باشند و بدون شک اگر به سنت‌های الهی باور و به مردم، اعتقاد داشته باشیم در عرصه اقتصادی موفق می‌شویم.

وی افزود: امام راحل به جوانان ۲۱ ساله اعتماد کرد و در دوران دفاع مقدس کار را به آنها سپرد و موفق شد و اکنون هم باید به فرزندان خود اعتماد کرده و اجازه داد که در عرصه مدیریت واردشده و به کشور خدمت کنند.

قالیباف مطرح کرد: آنها می‌توانند بهتر از ما تصمیم بگیرند و باید میدان را برایشان باز بگذاریم، همان‌طور که انقلاب اسلامی و شهدا این فرصت را به ما دادند.

وی با بیان اینکه امروز در حوزه اقتصادی واقعاً مشکل‌داریم، تصریح کرد: همان مردانی که در پشت خاکریز نلرزیدند، امروز در جمع خانواده و در برابر فرزندان خود می‌شکنند.

قالیباف تصریح کرد: برای برطرف شدن مشکلات هرچه می‌خواهیم از خداوند بزرگ بخواهیم و برای پیشرفت کشور هرچه در توان داریم، انجام دهیم و خداوند، رزاق است و او مشکل را برطرف می‌کند مانند دوران دفاع مقدس که هرچه داشتیم در طبق اخلاص گذاشته و بقیه کار را به او سپرده و به او توکل می‌کردیم.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.