پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷.::. ساعت : ۸:۰۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

۱۴۱ زندانی نیازمند جرائم غیرعمد در همدان آزاد شدند

به گزارش غرب ایران یدالله روحانی‌منش مدیر ستاد دیه استان همدان اظهار داشت: از ابتدای سال تا پایان شهریور ۱۴۱ زندانی جرائم غیرعمد که به دلیل بدهی یا ناتوانی در پرداخت مهریه، نفقه و دیه در زندان به سر می‌بردند به کمک خیران و ستاد دیه آزاد شده‌اند.

وی بیان کرد: مجموع بدهی این افراد ۵ میلیارد و ۷۱۲ میلیون و ۸۲۴ هزار تومان بوده که ۲ میلیارد و ۵۳۷ میلیون و ۱۴۷ هزار تومان آن از طرف شاکیان بخشیده شده است.

روحانیمنش افزود: از بین مجموع پرونده‌ها ۱۲ مورد مربوط به مهریه، ۴ مورد دیه، ۱۲۱ مورد بدهی مالی و ۴ مورد مربوط به نفقه بوده است.

وی با بیان اینکه ۴ نفر از زندانیان زن بوده‌اند، مطرح کرد: یک میلیارد و ۵۶۹ میلیون و ۳۴۸ هزار تومان از مبلغ بدهی مددجویان از طرف ستاد دیه کمک شده و ۷۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان از طرف صندوق تأمین خسارت‌های بدنی تأمین شده است.

مدیر ستاد دیه همدان اعلام کرد: ۳۳۶ میلیون و ۳۲۷ هزار تومان هم از طرف خانواده مددجویان تأمین شده، ۸۶۷ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان در قالب وام به مددجویان پرداخت شده و مبلغ اعسار به تقسیط هم ۳۲۹ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان بوده است.

روحانیمنش با دعوت از مردم برای آزادی سنت حسنه آزادسازی رندانیان تصریح کرد: مردم می‌توانند کمک‌های خود را به صورت حضوری با مراجعه به ستاد دیه واقع در روبروی مسجد نظربیک و پس از مشاهده پرونده مددجو تحویل داده یا به شماره حساب ۰۱۰۶۳۲۹۵۵۵ نزد بانک ملی واریز کنند.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.