پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۲ مهر ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۲۷ ق.ظ
فاقددیدگاه

۱۴۰۰ معتاد متجاهر در همدان جمع‌آوری شد

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان همدان گفت: ۴ هزار و ۱۶۰ کیلو انواع مواد مخدر و ۴۰۸ کیلو مواد پیش‌ساز در استان همدان کشف شده است.

به گزارش غرب ایران:سرهنگ هادی قزوینه در شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان اظهار داشت:  ۶ ماهه نخست امسال ۲۹ طرح مبارزه با کشت خشخاش و شاهدانه و ۱۰ طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در استان همدان اجرا شده است.

وی از افزایش ۸ درصدی کشفیات مواد مخدر خبر داد و گفت: در این مدت ۴ هزار و ۵۵۷ عملیات در حوزه مبارزه با موادمخدر انجام شده و ۴ هزار و ۱۶۰ کیلو تریاک و ۵۸۰ گرم انواع موادمخدر هم کشف شده است.

قزوینه افزود: ۳۴ مورد از این عملیات‌ها، فرااستانی بوده که موجب کشف ۳ هزار و ۶۸۵ کیلوگرم موادمخدر شده است.

وی مطرح کرد: اجرای ۶۰۱ طرح برای جمع‌آوری معتادان متجاهر، برخورد با خرده‌فروشان، کنترل محورهای مواصلاتی و جلوگیری از کشت خشخاش و شاهدانه و ۱۹۹ طرح هم برای ناامن کردن مسیرهای مواصلاتی استان برای قاچاقچیان موادمخدر اجرا شده و بیش از هزار و ۴۰۰ معتاد متجاهر هم جمع‌آوری شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان اعلام کرد: در جریان عملیات‌های ۶ ماهه نخست سال پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ۶ قبضه سلاح سنگین و ۴۰۸ کیلو مواد پیش‌ساز کشف شده است.

قزوینه بیان کرد: در این مدت ۳۰۵ باند تهیه و توزیع موادمخدر منهدم، ۴ هزار و ۱۶۰ کیلو انواع مواد مخدر کشف و بیش از ۵ هزار نفر دستگیر شده‌اند.

رهائی یافتگان از دام مواد مخدر نیاز به شغل دارند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان هم گفت: پنج کمیته زیر مجموعه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فعالیت می کنند که شامل کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد، کمیته حقوقی و قضایی، کمیته مقابله با عرضه، کمیته درمان و حمایت‌های اجتماعی و کمیته فرهنگی و پیشگیری می‌شود.

سید رسول حسینی با تأکید بر لزوم حمایت از بهبودیافتگان در محیط‌های کاری گفت: تاکنون ۱۵۰ شغل با دادن تسهیلات برای این افراد ایجاد شده و ۵۰ درصد حق بیمه آن‌ها هم از طرف دبیرخانه پرداخت می‌شود.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه، ساماندهی سمن‌های فعال در حوزه پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر و ترک اعتیاد، تشکیل مجمع خیرین و بازدید از مناطق حاشیه شهراز دیگر اقدامات این شورا به شمار می‌رود.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.