پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۰ مهر ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۱۱ ب.ظ
فاقددیدگاه

جاده گردشگری سد اکباتان نیاز به اصلاح دارد

به گزارش غرب ایران  علی تعالی فرماندار همدان در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان همدان اظهار داشت: در سال‌های اخیر عمده رویکرد ما در توزیع اعتبارات شهرستان، جذب و اختصاص اعتبارات در مناطق کمتر برخوردار، روستایی و حاشیه شهر و اتمام پروژه های نیمه تمام بوده است.

وی افزود: در سال‌های اخیر پروژه‌های بسیاری در حوزه آب، ورزش و غیره با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد کمتر یا بیشتر که بر روی زمین مانده بود با برنامه‌ریزی تکمیل شده و در این حوزه وضعیت خوبی کسب کرده‌ایم.

تعالی با بیان اینکه امسال وضعیت اعتبارات نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، عنوان کرد: اما با تلاش استاندار و نمایندگان شهرستان در مجلس در حوزه شاخص‌های توسعه اعتبارات خوبی جذب شده است.

فرماندار همدان در مورد وضعیت بد برخی از روستاهای شهرستان تصریح کرد: در بازدیدی که از روستای آقچه سید انجام شد شاهد بودیم که مردم این روستا در وضعیتی اسفناک و با حداقل امکانات زندگی می‌کنند که با ورود و همکاری دستگاه‌ها به دنبال رفع مشکلات این روستا که فاصله کمی با مرکز شهر قرار دارد هستیم.

تعالی با تأکید بر اینکه در بالادست سد اکباتان روستاهای زیادی وجود دارد که با حجم زیادی از جمعیت در این نقطه مواجه هستیم و راه منتهی به این روستاها اصلا قابل قبول نیست، گفت: جاده سد اکباتان با توجه به موقعیت گردشگری که دارد دارای انحرافات بسیاری است که با ۵۰ میلیارد تومان اعتبار می‌شود بخشی از این نواقص را با تعریض جاده برطرف کرد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اعتبارات کم شهرهای مریانج و جورقان و حذف ارزش افزوده سوخت از آنها، نمی توان از شهرداری‌ها انتظار ساماندهی ورودی های شهرها را داشت، ابراز کرد: با کم شدن اعتبارات نفت و گاز از ۶ میلیارد سال گذشته به ۳ میلیارد در سال ۹۷ نواقص اعتباری را باید از جای دیگر تامین کرد.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.