پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :دوشنبه ۹ مهر ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۰۶ ق.ظ
فاقددیدگاه

اجلاس سفرا و نخبگان فرهنگی ۵ قاره در همدان برگزار می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه اجلاس سفرا و نخبگان فرهنگی در همدان برگزار می‌شود، گفت: این اجلاس با شرکت ۵۶ کشور از پنج قاره جهان در پایان این هفته در همدان برگزار می‌شود

 

به گزارش غرب ایران، حجت‌الاسلام علی دشتکی  در نشست رویدادهای همدان ۲۰۱۸ با اشاره به اینکه بر اساس ابلاغیه‌ای مبنی بر تشکیل کمیته فنی رویداد همدان ۲۰۱۸ این کمیته تشکیل و جلساتی نیز برگزار شد، اظهار داشت: ۴۰ برنامه برای برگزاری در این کمیته در نظر گرفته شد که از شاخص‌ترین آن‌ها “اجلاس سفرا و نخبگان فرهنگی ۵ قاره” است.

وی با بیان اینکه اجلاس سفرا و نخبگان فرهنگی ۵ قاره از ۱۱ تا ۱۴ مهرماه امسال در همدان برگزار می‌شود، افزود: همایش نخبگان فرهنگی در حاشیه چهلمین اجلاس رویداد گردشگری اجلاس جهانی با شرکت ۵۶ کشور از پنج قاره جهان در پایان همین هفته در همدان برگزار می‌شود.

دشتکی با تأکید بر اینکه هدف از برگزاری این همایش سوق دادن صنعت گردشگری به سمت‌وسوی گردشگری دینی و مفاخر است، تصریح کرد: شناساندن مفاخر و نخبگان همدان به دنیا مهم‌ترین هدف برگزاری این اجلاس است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به برگزاری این اجلاس‌ها علاوه بر معرفی نخبگان و مفاخر زمینه‌ساز توسعه گردشگری به ویژه بین کشورهای اسلامی است، بیان کرد: در حوزه گردشگری همدان منحصربه‌فرد که باید در معرفی مفاخر نیز این‌گونه باشد.

دشتکی با بیان اینکه این اجلاس به مدت سه روز و در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه در همدان برگزار می‌شود، عنوان کرد: ورود میهمانان برای شرکت در اجلاس در روز چهارشنبه ۱۱ مهرماه است و نیز برگزاری کمیسیون تخصصی و میزگرد گردشگری دینی و بررسی فرصت‌ها و چالش‌های از جمله برنامه‌های این اجلاس است.

دشتکی با تأکید بر اینکه در هفته جهانی گردشگری برگزاری این همایش در همدان پیش‌بینی شده است، اعلام کرد: در حاشیه این همایش با همکاری میراث فرهنگی و سازمان تبلیغات اسلامی نمایشگاهی از مفاخر و اماکن تاریخی و گردشگری استان به عنوان امت واحده برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در همدان ۱۰ پایگاه برای ارائه برنامه‌های فرهنگی فعال است، تأکید کرد: محور همه برنامه‌های همایش محرم و نقش محرم در پیروزی نهضت انقلاب اسلامی است و در اجلاس سه‌روزه از هر کشور سه نماینده حضور دارند.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.