پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :یکشنبه ۸ مهر ۹۷.::. ساعت : ۶:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

تاثیر شرکت‌های تخصصی بهداشت محیط و حرفه‌ای در کاهش هزینه‌های دولتی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر ضرورت ایجاد شرکت‌های تخصصی بهداشت محیط و حرفه‌ای گفت: تشکیل این شرکت‌ها هزینه های دولتی را کاهش می‌دهد.

وی تصریح کرد: تاسیس و هدایت کارکنان حوزه بهداشت محیط و حرفه‌ای برای تشکیل شرکت‌های تخصصی بهداشت محیط و حرفه‌ای و مشارکت آنان در نظارت‌های بهداشتی راهگشای بسیاری از مشکلات است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان به نقش مهم غذا در سلامت، طول عمر و رشد جسمی و فکری افراد جامعه اشاره کرد و افزود : انسان‌های سالم محور توسعه جامعه هستند چراکه جامعه نیازمند طی کردن روند توسعه مطلوب است.

موسوی بهار با تاکید بر اینکه کشور ما با بخش زیادی از فاکتورهای آلودگی آب،خاک و هوا مواجه است، ابراز کرد: در مجموع مخاطرات زیست محیطی زیادی جامعه در حال توسعه ما را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به اینکه پایداری و ایمنی جهانی غذا باید با توجه به چرخه غذا از گیاه به فرآورده غذایی دام و طیور حفظ شود، تصریح کرد: کارشناسان بهداشت محیط در صحنه عمل و برای تامین فضای کسب و کار با سازمان‌ها و نهادهای مختلفی ازجمله صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی و دادگستری و غیره در ارتباط اند و گاهی در معرض مخاطرات فیزیکی و لفظی قرار دارند..

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در بخش دیگری از سخنانش ابراز کرد: مردم با عنوان کردن کلمه بهداشت یا عدم بهداشت دانشگاه علوم پزشکی را به عنوان متولی این حوزه می‌شناسند بنابراین ما نیز تمام توان خود را برای سلامت انسان‌ها و هدایت متخلفان به راه درست به کار می‌گیریم.

موسوی بهار با بیان‌اینکه همواره شاهد کشف و ضبط انواع محصولات غذایی آلوده در سطح استان هستیم، گفت: روند نظارتی کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای همدان رضایت بخش بوده و رو به افزایش است.

انتهای پیام/م ر

دیدگاه خود را به ما بگویید.