پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۵ مهر ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۳۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

“آورز‌مان” با ۱۲ کشته در ۶ ماه اول امسال، پر‌خطرترین جاده در همدان است

به گزارش غرب ایران رضا عزیزی رئیس پلیس‌راه استان همدان  اظهار داشت: در سال گذشته در همین مدت ۱۰ نفر در تصادف‌های جاده‌ای این محور کم عرض کشته شده‌اند که دلیل دیگر افزایش تصادف‌ها در این محور، بی‌توجهی اهالی بومی به قوانین راهنمایی و رانندگی است.

وی افزود:اغلب بومی‌ها از عرض محور یا اطراف آن با موتور‌سکیلت و تراکتور تردد می‌کنند یا ‌رانندگان بومی سرعت بالایی دارند که در چنین وضعیتی در جاده‌ای کم‌عرض مانند این محور امکان برخورد با عابران یا سایر خودرو‌ها افزایش می‌یابد و راننده با سرعت بالا نمی‌تواند به موانع احتمالی واکنش موفقی نشان دهد و تصادف ایجاد می‌شود.

این مقام انتظامی استان همدان با یاد‌آوری اینکه استاندارد استقرار گشت خودروی پلیس‌راه در هر ۵۰ کیلو‌متر یک خودرو است، اظهار داشت: جاده دو طرفه آورز‌مان به ملایر با عرض ۵/۷ متر جاده‌ای، پر‌پیچ و خم کوهستانی به طول ۳۲ کیلو‌متر است که پلیس‌راه برای پیشگیری از افزایش تصادف‌ها در این محدوده ۴ واحد گشت خودرویی مستقر دارد اما باز‌هم با این وضعیت تصادف‌های دلخراش رخ می‌دهد.

عزیزی گفت:اگر قرار باشد در هر ۳ کیلو‌متر از محور‌های جاده‌ای استان درهر سال یک نفر کشته شود که باید سالانه در استان همدان آمار ۲هزار را ثبت کنیم در حالی که به غیر از این محور بقیه محور‌ها ایمن هستند و مشکلی ندارند. محور آورزمان به ملایر با این وصف از پر‌خطرترین محور‌های جاده‌ای استان است.

وی اظهار داشت: برای کاهش تصادف‌ها دراین محور افزون بر افزایش تعداد گشت‌های خودرویی، با راهداری و استانداری همدان مکاتبه کردیم و معاون وزیر راه و شهر‌سازی در بازدید میدانی که هفته‌های پیش از وضعیت این محور داشت  قول داد که سال آینده این محور به بزرگراه تبدیل شود.

عزیزی با بیان اینکه تا تبدیل شدن این محور به بزرگراه این مسیر باید یک طرفه شود، گفت: بیشترین تصادف‌های این محور هم در بین ساعت‌های ۱۶ تا ۲۳ رخ می‌دهد و  ۵۴ درصد عوامل تصادف‌ها هم بومی هستند.

انتهای پیام/م م

 

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.