پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۷ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۲:۳۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

اقامه نماز ظهر عاشورا در پیاده‌ راه میدان امام (ره) همدان

به گزارش غرب ایران  ؛ سید مرتضی حسنی‌حلم ، دبیرستاد اقامه نماز استان همدان  با اشاره به اینکه نماز ظهر عاشورا به امامت آیت‌الله محمدی برگزار خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه میدان امام(ره) به پیاده‌راه تبدیل شده است، امسال پیش‌بینی می‌شود فضای بهتری برای برپایی باشکوه نماز ظهر عاشورا وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه نماز ظهر عاشورا به امامت امام جمعه همدان قرائت می‌شود، گفت: همزمان با اوقات شرعی نماز ظهر عاشورا در پیاده‌ راه میدان امام(ره) برپا خواهد شد.

دبیر ستاد اقامه نماز استان همدان بیان کرد: طبق آنچه قبلا هم اعلام شده، هیئات مذهبی باید قبل از ورود به میدان امام(ره) صدای بلندگوی خود را قطع کنند تا با اذان تداخل نداشته باشد.

وی ضمن دعوت از عزاداران حسینی، هیأت‌های مذهبی، دسته‌جات عزاداری و… برای برپایی نماز باشکوه ظهر عاشورا خاطرنشان کرد: برپایی نماز ظهر عاشورا به تأسی از آخرین نماز امام حسین(ع) در کربلا برپا می‌شود که همه باید سعی بر اقامه آن به جماعت داشته باشند.

حسنی‌حلم با اشاره به اینکه همه دستگاه‌های اجرایی برای برپایی نمازی باشکوه دخیل هستند، یادآور شد: مقدمات کار فراهم شده است.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) حتی در جنگ نیز نماز اول وقت را فراموش نکردند، تصریح کرد: این عمل امام حسین(ع) نشان از اهمیت بالای نماز دارد زیرا ایشان و یاران با وفایش با این عمل زیبا اهمیت نماز را گوشزد کردند.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.