پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۷ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۲:۲۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

طرح برقی و سریع السیرکردن راه آهن تهران -همدان اجرایی شود

به گزارش غرب ایران ، حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  انقلاب ریلی در همدان، فرصت بسیار مناسبی را برای توسعه این کلانشهر ایجاد کرده است، اظهار داشت: با توجه به دریافت ردیف بودجه‌ای برای برقی وسریع السیر کردن راه آهن تهران -همدان در سال ۹۷، پیگیر عملیاتی شدن این طرح هستیم.

وی با اشاره به اولویت‌های ریلی و اتصال پنج مرکز استان به خط راه آهن سراسری که سبب توسعه این استان‌ها می‌شود، بیان کرد: طرح راه آهن غرب کشور به طول ۶۰۵کیلومتر به صورت یک خطه در حال اجراست که شامل محورهای سمنگان به اراک به طول ۲۶۷کیلومتر ،کرمانشاه به خسروی به طول ۲۶۳کیلومتر وهمدان به ملایر به طول ۷۵کیلومتر می‌شود.

نماینده مردم همدان در مجلس با علام اینکه با اجرایی شدن این طرح  تعداد ۱۳ ایستگاه در مسیر همدان ساخته می‌شود گفت:با ایجاد خطوط ریلی از ایستگاه ملایر -فیروزان-کرمانشاه به طول ۱۷۷ کیلومتر وهمچنین اجرایی شدن راه آهن ملایر به همدان، غرب به شرق وجنوب متصل می‌شود.

وی با تاکید براینکه با اجرای طرح های مذکور انقلاب ریلی در همدان ایجاد می شود، به گونه‌ای که همدان تنها چهار راه ریلی کشور به شمار می‌رود، ابراز کرد:  طرح راه آهن  زنجان- تبریز و احداث آن از بیجار با تخصیص یکصد میلیارد ریال بودجه مصوب شده است.

حاجی بابایی اظهار داشت:  امروزه توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی یکی از تکامل یافته‌ترین دیدگاه‌های توسعه شهری است که بر ارتباط متقابل حمل و نقل عمومی و توسعه شهری تاکید دارد بر همین اساس نزدیک بودن ایستگاه راه‌آهن ،اولویتی بوده که همواره برآن تاکید داشتم.

وی تصریح کرد: اصلاح وایجاد ایستگاه راه آهن فامنین، عملیات اجرایی ایستگاه راه آهن تهران_همدان در شهر،تکمیل راه آهن تهران_همدان،ایجاد ایستگاه قهاوند ،همچنین تسریع در اجرای مصوب سریع الیسر وبرقی شدن این خط ریلی با هماهنگی وزارت راه وشهرسازی ،با تشکیل چندین جلسه در حال پیگیری است.

نماینده مردم همدان در مجلس با تبیین ضرورت برقی شدن خط آهن تهران-همدان عنوان کرد: در حال حاضر احداث راه آهن تهران-همدان با  ارائه طرح دو فوریتی در مجلس شورای اسلامی را مصوب و پیگیری کردیم که البته تاخیر ۱۳ ساله در بهره برداری از این پروژه و تغییر الگوهای توسعه‌ای کشور وبه تبع آن همدان ایجاب می‌کند به منظور تسریع در ارائه خدمات به همشهریان، توسعه زیر ساخت‌های اقتصادی و اجتماعی همدان و موقعیت استراتژیک آن در کشور، طرح برقی و سریع السیرکردن راه آهن تهران -همدان اجرایی شود.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.