پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۶ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۱۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

۲۹ هزار کلاس اولی در همدان به مدرسه می روند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان همدان گفت: مراسم روز غنچه‌ها، شکوفه‌ها و جوانه‌ها روز ۳۱ شهریورماه در مدارس ابتدایی استان همدان با حضور ۲۹ هزار نوآموز برگزار می شود.

به گزارش غرب ایران:یاسر نانکلی گفت: امسال با توجه به همزمانی آغاز سال تحصیلی با ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) مراسم روز غنچه ها (پیش دبستانی ها)، شکوفه ها (پایه اولی ها) و جوانه ها(پایه هفتم) شنبه هفته آینده متناسب با ایام عزاداری برگزار و به صورت نمادین در یکی از مدارس ناحیه یک همدان زنگ بازگشایی مدارس نواخته می شود.
وی با بیان اینکه امسال گزارشی در خصوص کمبود معلم در مقطع ابتدایی استان نداشتیم، اظهار داشت: امسال علاوه بر آموزگاران مقطع ابتدایی، از ظرفیت مدیران، معاونان و همچنین نیروهای حق التدریس سال های گذشته که دارای کد پرسنلی هستند، استفاده شده است.
دبیر پروژه مهر استان همدان ادامه داد: در سال تحصیلی جدید حدود ۶ هزار و ۳۰۰ آموزگار، مدیر و معاون در مقطع ابتدایی دانش آموزان را تعلیم می دهند.
نانکلی با اشاره به اینکه ۱۶۵ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی استان تحصیل می کنند، افزود: در این مقطع یکهزار و ۵۱۶ مدرسه با ۶ هزار و ۶۰۶ کلاس درس میزبان دانش آموزان در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ هستند.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان همدان اضافه کرد: امسال یک میلیون و ۲۸۰ هزار جلد کتاب در روز اول سال تحصیلی در بین دانش آموزان ابتدایی توزیع می شود.
وی با اشاره به اینکه در مقطع ابتدایی سه مدرسه جدید به آموزش و پرورش تحویل شده است و چهار مدرسه دیگر نیز مهر ماه تحویل می شود، گفت: در برخی از مناطق محروم و روستایی از کانکس برای تحصیل دانش آموزان استفاده می شود.
گفتنی است؛ در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ بیش از ۲۷۰ هزار دانش آموز در استان همدان تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۶۰ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی، ۶۵ هزار تن متوسطه اول و ۴۵ هزار تن نیز در مقطع متوسطه دوم به تحصیل می پردازند.

انتهای پیام /خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.