پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۶ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۰۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

۳۲ عنوان برنامه محوری در هفته بزرگداشت دفاع مقدس برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان گفت: امسال ۳۲ عنوان برنامه محوری در هفته بزرگداشت دفاع مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش غرب ایران،  سردار مهدی ظفری  در جمع اصحاب رسانه با یاد و خاطره شهیدان اظهار داشت: در دنیا دو نوع استراتژی درباره جنگ وجود دارد به‌گونه‌ای که برخی جنگ را استراتژی سیاست می‌دانند و برخی دیگر نیز معتقدند دیپلماسی برگرفته از جنگ است.

وی بابیان اینکه در ابتدای جنگ تحمیلی صدام فرماندهان خود را در جلسه برآورد جنگ جمع می‌کند و از طراح عملیات می‌خواهد گزارشی درباره توان نظامی دو کشور ارائه دهد ابراز کرد:این فرمانده نظامی در پاسخ به صدام می‌گوید:” من عددی نمی‌بینم که بخواهم مقایسه کنم”  که این پاسخ نشان دهند تکبر ارتش بعث عراق است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دافع مقدس همدان با اشاره به اینکه پس از اجرای عملیات الی بیت‌المقدس استراتژی ما در جنگ از نوع تدافعی به هجومی تغییر کرد که تا پایان جنگ نیز ادامه یافت، گفت: عموماً جنگ‌ها یا ضامن بقای یک کشور هستند یا سبب نابودی آن کشور، واقعیتی که در جنگ جهانی برای متحدین و متفقین رخ داد.

وی با تأکید بر اینکه امروز باید قدردان شهدا و امام(ره) باشیم چراکه می‌توانیم سربلند درباره دوران دفاع مقدس صحبت کنیم عنوان کرد: در طول این سال‌ها ما نتوانستیم نقش فرماندهی، رهبری و غیره امام (ره) را به درستی تبیین و تشریح کنیم.

ظفری با اعلام اینکه امسال در هفته بزرگداشت دفاع مقدس ۳۴ عنوان برنامه محوری برگزار می‌شود افزود: رژه نیروهای مسلح،دیدار فرماندهان با نماینده ولی‌فقیه در استان، مراسم عطرافشانی مزار شهدا، بیان خاطرات دفاع مقدس و تجلیل از ایثارگران،اجرای ویژه‌برنامه زنگ مقاومت در اولین روز بازگشایی مدارس، برگزاری همایش‌ها،یادواره‌ها، برپایی نمایشگاه عکس و اسناد دفاع مقدس و غیره ازجمله برنامه‌های تدوین‌شده برای این هفته است.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش ۲۰هزارنفری بسیجیان در ۵ مهرماه نیز ابراز کرد: باید این برنامه به‌گونه‌ای موردتوجه قرارگرفته و اجرا شود که همدان به نماد وفاق ملی عینی کشور تبدیل شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان درباره وضعیت ادبیات پایداری در استان نیز گفت: امروز همدان تبدیل به قطب نویسندگی ادبیات دفاع مقدس شده است به همین دلیل در هیچ جای کشور نمی‌بینیم که رهبری برای استانی مانند همدان از لفظ بچه‌های همدان استفاده کرده باشند.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.