پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۵ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۴۷ ق.ظ
فاقددیدگاه

برای فرار از مسئولیت و عدم‌کارایی هیچ بهانه‌ای پذیرفتنی نیست

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه امروز با حاکمیت عقلانیت باید تنها به مردم اندیشید و در جهت منافع مردم گام برداشت، گفت: برای فرار از مسئولیت و عدم کارایی هیچ بهانه‌ای پذیرفتنی نیست

به گزارش غرب ایران: حمیدرضا حاجی بابایی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با ابراز رضایت از فضای عمومی استان با توجه به کارهایی که در حال انجام است، اظهار داشت: تنها مولفه‌ای که در استان رضایت عمومی را تحت الشعاع قرار داده است وضعیت معیشتی و اقتصادی حاکم بر کشور است که فارغ از این مساله استان در شاخص‌های توسعه رو به رشد است.

وی با بیان اینکه هر روز  با همراهی‌های مدیران و مسئولان روند جذب اعتبارات رو به رشد است و این مورد به ویژه در حوزه جذب اعتبارات ملی وضعیت مطلوبی دارد، افزود: برای نمونه پروژه  بیمارستان هزار تخت‌خوابی که می‌تواند همدان را در حوزه بهداشت،  سلامت و درمان تبدیل به قطب منطقه می‌کند به خوبی پیگیری می‌شود.

وی تاکید کرد: در حوزه‌های کشاورزی،گردشگری، ارتباطات و غالب زمینه‌ها، وضعیت رضایت‌بخشی داریم و همراهی‌های مدیران استان زمینه بهبود و سرعت پیگیری‌های ملی و کشوری را مهیا کرده است و سرعت، نتیجه‌بخشی پروژه‌های توسعه‌ای را بیشتر کرده است.

حاجی بابایی به پروژه گاوداری ۶ هزار راسی اشاره کرد و گفت: در غرب کشور زمینه این توسعه در بخش دامداری با ۶۰ میلیارد تومان اعتبار ایجاد شده است که حاصل وحدت رویه و نگرش مردمی مسئولان و مردم و نمایندگان است.

وی تاکید کرد: امروز با حاکمیت عقلانیت باید تنها به مردم اندیشید و در جهت منافع مردم گام برداشت و جز  کار و حل مسائل و مشکلات جامعه هیچ اولویت دیگری را نباید در دستور کار قرار داد.

نماینده مردم همدان با بیان اینکه مجلس هم باید این را در اولویت دستور کار خود قرار دهد و با حل مشکلات مردمی زمینه رضایت عمومی را ایجاد کند، بیان داشت: برای فرار از مسئولیت و عدم کارایی هیچ بهانه‌ای را از هیچ احدی نمی‌پذیریم، ضمن این که هر کس صادقانه ارائه خدمت کند از آن غافل نیستیم.

حاجی بابایی گفت: در خصوص کلانشهر شدن همدان باید مدنظر داشت که اموال و دارایی‌های مردم به دلیل قدرت مسئولیتی که داریم، در دستان ما امانت است که باید از آن به طور ویژه حمایت کنیم.

وی گفت: هجوم به سوی باغ‌ها و خرید زمین‌هایی که در حوزه گردشگری قرار گرفته توسط عده‌ای زیاد شده و سعی دارند باغات و زمین‌های کشاورزی را به حداقل قیمت از دست صاحبان آنها بیرون آوردند، لذا منابع طبیعی باید هشدارهای لازم را بدهد.

نماینده مردم همدان گفت: حق کشاورزان است که بدانند با اجرای پروژه‌ها زمین‌هایشان گران می‌شود لذا باید اطلاع رسانی کنیم که از اموال مردم حفاظت شود.

وی گفت: سه پروژه مهم در استان در دستور کار داشتیم، که پروژه گردشگری و ساماندهی فاضلاب روستاهای مسیر امامزاده محسن با تخصیص ۳ میلیارد اعتبار در حال اجراست.

حاجی بابایی درخصوص ساماندهی فاضلاب روستاهای مسیر سد اکباتان، گفت: کار مطالعاتی در حال انجام است که باید در مطالعات تسریع و اجرای پروژه با رفع مشکلات آنها هرچه سریع‌تر کلید بخورد.

وی در خصوص سالن بین المللی زورخانه همدان گفت: عملیات اجرایی این  پروژه هم آغاز شده است و در خصوص پردیس سینمایی همدان نیز هماهنگی‌های لازم با وزیر ارشاد صورت گرفته و موافقت سازمان مدیریت در راستای اجرایی شدن پردیس سینمایی همدان اخذ شده است.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.