پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :شنبه ۲۴ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

شورای شهر همدان دوره بدون حاشیه را سپری کردم/هیات رئیسه سال دوم دوره پنجم شورای اسلامی شهر همدان انتخاب شدند

 فرماندار همدان گفت: شورای شهر همدان در پایان سال نخست دوره پنجم دوران بدون حاشیه را سپری کرد و عملکرد آنها قابل تقدیر است.

به گزارش غرب ایران:علی تعالی در انتخابات هیات رئیسه سال دوم دوره پنجم شورای اسلامی شهر همدان اظهار داشت: ایجاد فضای تعاملی بین اعضای شورا و نیز همکاری مطلوب با دستگاه های اجرایی سبب شد تا در یکسال گذشته شاهد اقدام های اثرگذار در مدیریت شهر و خدمت به مردم باشیم.
وی اضافه کرد: انتخاب شهردار ریسک پذیر و توانمند در این دوره نیز جای تقدیر دارد و امروزه توسعه شهر متناسب با رضایت مندی مردم و رونق گردشگری که اولویت مدیران ارشد استان در حال انجام است.
تعالی با تقدیر از عملکرد ابراهیم مولوی در دوره نخست ریاست شورای پنجم شهر همدان گفت: شورای پنجم با ریاست ابراهیم مولوی دوره خوبی را پشت سرگذاشت.
وی ترکیب شورای شهر همدان را تخصصی و دارای تعهد و عناصر باتجربه دانست و گفت: این ترکیب اثرات خوبی در توسعه عمرانی و آبادانی شهر داشته است.
وی افزود: تمامی طرح های اجرایی شورای پنجم متناسب با لیاقت مردم متدین همدان و توسعه گردشگری که محور اصلی رونق اقتصادی است، در حال انجام است.

** عملکرد شورای شهر همدان بدون نگاه جناحی بود
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه اعضای این شورا در یکسال گذشته بدون نگاه جناحی نسبت به تصمیم گیری ها پیرامون مدیریت شهری اقدام کردند افزود: تمام تلاش ما خدمت صادقانه به مردم و تحقق مطالبه و خواسته های به حق آنان بود.
ابراهیم مولوی اظهار داشت: در یکسال گذشته در حد توان با ایجاد فضایی آرام و تعاملی در بین اعضای شورای اسلامی شهر و نیز دستگاه های اجرایی استان توانستیم در راستای خدمت به مردم اقدام کنیم.
وی بیان کرد: انتخاب شهردار اصلح نیز یکی از مهمترین تصمیم های موثر شورای پنجم بود که اکنون نتیجه این تصمیم گیری با اجرای برنامه های مختلف و گسترده عمرانی و فرهنگی و اجتماعی توسط مدیریت شهری به اثبات رسیده است.
وی با اشاره به ریاست خود در یکسال گذشته شورای پنجم گفت: بدون تردید آرامش و فضای تعاملی شورا در این مدت به سود مردم بوده است و با وجود اوضاع نامطلوب اقتصادی حاکم بر کشور توانستیم طرح های عمرانی مهم و تاثیرگذار بر روند زندگی شهروندان در سطح شهر اجرایی کنیم.
وی با قدردانی از حمایت های همه جانبه علی تعالی فرماندار شهرستان همدان پیرامون مباحث مختلف شورا اظهار داشت: این حمایت ها کمک شایانی به روند روبه رشد تصمیم گیری ها پیرامون اجرای برنامه ها در مدیریت شهری داشته است.
** کامران گردان رئیس شورای اسلامی شهر همدان شد
در این نشست کامران گردان به عنوان رئیس دوره دوم شورای پنجم شورای اسلامی شهر همدان انتخاب شد.
وی تنها کاندیدای ریاست دوره دوم شورای اسلامی شهر همدان بود و پیش از این به عنوان سخنگو و رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان فعالیت داشت.
گردان با قدردانی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان گفت: وحدت و همدلی اعضای شورا منجر به توسعه مدیریت شهر می شود و عدالت امروز در انتخاب اینجانب نشان از همدلی و تعامل اعضای شورای شهر همدان دارد.
وی در ادامه با تشریح اهداف و برنامه های اجرایی خود گفت: ۱۶ محور برای دوره دوم ریاست شورای پنجم شهر همدان تدوین کرده ام.
وی افزود: ارتقا منزلت و جایگاه شورا و اعضا در بین مردم، مسئولان شهر و شهرداری با توجه به اصل هفتم از اصول قانون اساسی به خصوص اصل ۱۰۳، جلوگیری از وارد شدن بحث ها و امور سیاسی در نشست ها و ایجاد وقفه روند خدمتگزاری شورا به مردم، ایجاد نظم و انضباط اداری در شورا و اجرای قانون در امضا نامه های درون و برون سازمانی را از برنامه های اجرایی دوره دوم است.
وی، کاهش هزینه ها و استفاده حداکثری از نیروها در حد چارت سازمانی شورا، اولویت بندی کارها برای کاهش مدت زمان رسیدگی به امور مردم و درخواست های شهرداری، ایجاد کمیسیون تلفیق با حضور همه اعضا و ارسال نتایج کمیسیون جهت رای گیری به صحن شورا، انطباق قانونی مصوبات کمیسیون تلفیق با قوانین و اختیارات شورا و استفاده حداکثری از اعضای شورا و پرسنل شاغل و باتجربه شهرداری به عنوان مشاور را از دیگر برنامه های اجرایی خود عنوان کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم چنین تعامل حداکثری با شهردار منتخب، پیگیری احرای مصوبه ها، حضور میدانی در بین مردن، تهیه و نصب شرح وظایف کمیسیون ها و تغییرات اساسی در روابط عمومی و سایت شورا جهت شفاف سازی امور اطلاع رسانی را الزامی دانست.
کامران گردان در این انتخابات با کسب یازده رای از یازده رای ماخوذه به مدت یک سال به عنوان رئیس جدید شورای اسلامی شهر همدان برگزیده شد.
همچنین حمید بادامی نجات با ۶ رای از یازده رای ماخوذه به عنوان نائب رئیس دوره دوم شورای پنجم شهر همدان انتخاب شد.
مسعود عسگریان دیگر کاندیدای حوزه نائب رئیسی شورای اسلامی شهر همدان ۵ رای کسب کرد.
در این انتخابات حسین قراباغی با ۱۰ رای ، مریم روانبخش با ۸ رای، رضوان سلماسی با ۷ رای به ترتیب به عنوان منشی اول، دوم و سوم شورای اسلامی شهر همدان برگزیده شدند.
ابراهیم مولوی نیز با کسب ۶ رای از یازده رای ماخوذه به عنوان سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان در دوره جدید انتخاب شد.
شورای اسلامی شهر همدان یازده عضو دارد.

انتهای پیام /خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.