پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :جمعه ۲۳ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۱۸ ب.ظ
فاقددیدگاه

اهدا کنندگان مستمر خون واکسن رایگان هپاتیتB دریافت می‌کنند

مدیرکل سازمان انتقال استان همدان گفت: از مهر ماه امسال اهداکنندگان مستمر خون واکسن هپاتیت B را به شکل رایگان دریافت می‌کنند.

به گزارش غرب ایرانافشین محمدی گفت: طرح واکسیناسیون اهداکنندگان مستمر خون در سال گذشته به شکل پایلوت در دو استان کشور انجام شد و از مهر ماه امسال نیز این طرح در استان همدان به اجرا در می‌آید.

وی تصریح کرد: از مهر ماه امسال اهداکنندگان مستمر خون که در سال‌های پیش از ۶۹ متولد شده اند با معرفی به مراکز بهداشتی به طور رایگان واکسن هپاتیت B را دریافت می‌کنند.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان همدان با بیان‌اینکه این طرح واکسیناسیون در تمام شهرستان‌های استان انجام می‌شود، عنوان کرد: در همه شهرستان یک مرکز بهداشت تزریق واکسن وجود دارد و در همدان نیز ۴ مرکز آماده خدمت رسانی به گروه هدف هستند.

محمدی ابراز کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده از سوی سازمان انتقال خون استان، ۱۰ هزار نفر از اهداکنندگان مستمر خون شامل دریافت این نوع واکسن هستند.

وی با بیان اینکه این واکسیناسیون در سه نوبت انجام می‌گیرد، گفت: اولین مرحله از این واکسن در مراکز بهداشتی مربوطه انجام می‌شود و مراحل بعدی نیز در فاصله یک ماه بعد و ۶ ماه بعد از اولین تزریق انجام می‌شود.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان همدان تاکید کرد: وقتی اهداکنندگان مستمر واکسینه شوند علاوه بر اینکه خود آن‌ها در مقابل بیماری‌ها ایمن می‌شود، خطر آلودگی خون و انتقال انواع بیماری به گیرندگان خون نیز کاهش می یابد.

محمدی در بخش دیگری از گفت‌وگو به ارسال بیش از ۲هزار و ۸۰۰ واحد خون از استان همدان به تهران خبر داد و گفت: خوشبختانه ذخایر خون ما کافی است.

وی با بیان اینکه اگر کمبودی هم وجود داشته باشد مربوط به کمبود پلاکت و آن هم گروه‌های منفی خونی است، ابراز کرد:قابلیت ماندگاری و ذخیره سازی پلاکت بسیار محدود است.

انتهای پیام/ خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.