پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :جمعه ۲۳ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۱۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

نمایشگاه ملی گردشگری همزمان با اجلاس جهانی گردشگری در همدان برگزار می‌شود

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر از برگزاری نمایشگاه ملی گردشگری همزمان با چهلمین اجلاس جهانی گردشگری در همدان خبر داد.

به گزارش غرب ایران، حمیدرضا یاری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای برگزاری این رویداد از سوی شرکت سیاحتی علیصدر چند نشست متعدد با متولیان و فعالان شاخص گردشگری در عرصه ملی برگزار شد .

وی افزود: برپایی این نمایشگاه در کنار اجلاس جهانی گردشگری نقطه عطفی برای برنامه ریزان و متخصصان این حوزه در جهت کسب منافع در استان همدان دارد.  به گفته کارشناسان صنعت گردشگری برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در رشد و توسعه این صنعت نقش انکار‌ناپذیری دارد.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر عنوان کرد: این نمایشگاه به‌ مدت ۴ روز با حضور شرکت‌های صاحب نام و برند گردشگری کشور  برپا می‌شود.  رایزنی ها به اینصورت پیش رفته است که این رویداد در محل نمایشگاه بین المللی همدان همزمان با اجلاس جهانی گردشگری در آبان ماه ۱۳۹۷ برگزار شود.

وی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه و همایش‌های مختلف درباره صنعت گردشگری به‌عنوان یکی از پردرآمد‌ترین منابع ارزی برای کشورها نقش بسیاری در جذب گردشگر دارد.در چنین نمایشگاه‌هایی فرصت مناسبی به‌وجود می‌آید تا اصحاب این رشته و فعالان حوزه گردشگری در محیطی حرفه‌ای با یکدیگر تعامل داشته باشند که در نهایت برای جذب گردشگر مؤثر است.

یاری با اشاره به دیگر مزایای برگزاری این نمایشگاه‌ها گفت: اول اینکه وقتی شرکت‌کنندگان خارجی و داخلی به این نمایشگاه‌ها می‌آیند، درآمدی را نصیب شهر و کشور محل برگزاری نمایشگاه می‌کنند.

وی با اشاره به دیگر مزایای برگزاری این نمایشگاه بیان کرد: مورد دوم ارتباطات فرهنگی و اجتماعی است که نقش بسزایی در جذب گردشگر دارد و سومین مزیت این نمایشگاه تاثیرات مثبت سیاسی است. با برپایی نمایشگاه، نمایندگان کشورهای خارجی از وجود امنیت در کشور مقصد مطمئن می‌شوند. با توجه به نیاز کشور برای انعکاس واقعیت های موجود از جمله ظرفیت های گردشگری و اقتصادی  به‌نظرم هر قدمی هرچند کوچک برای شناساندن داشته های حوزه  گردشگری می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

شمارش معکوس در همدان برای میزبانی از میهمانان اجلاس جهانی گردشگری ادامه دارد و حالا  ۵۸ روز دیگر تا از راه رسیدن این رویداد بیشتر فرصت باقی نیست ضمن اینکه این نخستین بار است که ایران میزبان چنین رویداد شاخصی در عرصه بین‌المللی و حوزه گردشگری مرتبط با سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) است.

انتهای پیام/ خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.