پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :یکشنبه ۴ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۰۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

جشنواره طب سینوی در همدان برگزار شد

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور طب ایرانی گفت: برای نخستین برای ‌جشنواره طب سینوی در همدان برگزار شد.

وی تصریح کرد:  این مراسم از چهار سال گذشته برگزار شده  اما برای اولین سال است که با عنوان جشنواره طب سینوی در همدان برگزار می‌شود.

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور طب ایرانی ابراز کرد: اقدامات ارزشمند جامعه پزشکی بعد از انقلاب ما را از اعزام بیماران به خارج کشور بی‌نیاز کرد و خوشبختانه امروزه کشور ما پذیرای بیماران و دانشجویان از کشورهای مختلف دنیاست.

ایمانیه به  اخلاق و معنویت در جامعه پزشکی اشاره کرد و افزود: متأسفانه در برخی نقاط دنیا رشد نکرده و حتی در مواردی شاهد نزول آن هم بوده‌ایم.

وی به شیوع بالای داروهای روان‌پزشکی و روان‌درمانی اشاره کرد و گفت: امروزه با تدبیر حوزه پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد زیادی کار آزمایی توسط پزشکان انجام می‌شود.

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در طب ایرانی به حاصلخیزی استان همدان و پتانسیل کشت گیاهان دارویی در این منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های ارزشمند دانشگاه‌های علوم پزشکی همدان باید برنامه‌ریزی برای کشت، فرآوری و آماده‌سازی گیاهان دارویی با کمک جهاد کشاورزی استان همدان انجام شود.

ایمانیه گفت: بیشتر گیاهان دارویی نیاز به منابع آبی اندکی  دارند بنابراین کاشت این گیاهان در این سال‌های کم آبی اقدامی ارزشمند است.

 وی  ابراز امیدواری کرد که  جشنواره  طب سینوی هر سال تکرار شود و حداقل یک روز از این جشنواره در همدان برگزار شود تا یاد و خاطره آن روز در اذهان باقی بماند.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.