پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :یکشنبه ۴ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۵۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

آیین افتتاحیه پویش برگزاری ۱۱۰جشن عید غدیر برگزار شد

با حضور فعالان ۱۱۰ هیئت حسینی استان همدان آیین افتتاحیه پویش برگزاری همزمان ۱۱۰جشن عید غدیر برگزار شد.

 به گزارش غرب ایران، با حضور نماینده ولی فقیه در استان، نماینده جامعه ایمانی مشعر  و فعالان ۱۱۰ هیئت حسینی استان همدان آیین افتتاحیه پویش برگزاری ۱۱۰جشن عید غدیر برگزار و از طرح هماهنگ این پویش رونمایی شد.

آیت الله طه محمدی در این مراسم با گرامیداشت روز غدیر و جایگاه این عید بزرگ در نزد خداوند متعال اظهار داشت: آنچه بسیار نگران کننده است این است که چرا ما شیعیان هزار و۴۰۰ سال است که از تکلیف سنگین خود غفلت کردیم در حالیکه اگر برای غدیر نیز مانند عاشورا اقدام می‌کردیم حالا بیشتر اهل سنت و دیگر مذاهب، شیعه بودند.

وی با اشاره به اینکه با اقداماتی که شیعیان انجام داده‌اند روزعاشورا درکل جهان رسمیت دارد و دشمن نتوانسته جلوی برگزاری این مراسم را بگیرد افزود: امروز که چراغ تبلیغ عید غدیر روشن شده و ما به این درک رسیده‌ایم که این روز چه اهمیتی دارد باید گذشته را جبران کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید برلزوم جبهه سازی در این عرصه ابراز کرد: اگر در عید غدیر همه افراد از اقشار مختلف جامعه وارد این عرصه شوند، اتفاقات بزرگی رخ می‌دهد به گونه‌ای که مراسم بزرگداشت عید غدیر به امری فراگیر تبدیل می‌شود مانند آنچه که امروز برای مراسم شیرخواران حسینی رخ داده است.

وی با بیان اینکه می‌توان مراسم روز غدیر را مانند روز اربعین باشکوه و با تجمع میلیونی افراد برگزار کرد، عنوان کرد: باید برای تبدیل عید غدیر به یک مراسم باشکوه، منظم‌تر، اساسی‌تر و با برنامه‌تر پیش رویم، آن وقت می‌توانیم دربرابر همه کاستی‌ها بایستیم و مانع از سواستفاده دشمنان شویم.

محمدی با اشاره به اجرای طرح موفق بنیاد صیانت از خانواده و منتهی کردن ۶۵۰ پرونده طلاق به صلح و سازش ابراز کرد: خوشبختانه ما توانستیم با این اقدام آمار طلاق در استان را کاهش دهیم، هرچند هم اکنون در عرصه نسل‌آوری و افزایش موالید موفق نبودیم.

وی با تاکید براینکه ما می‌توانیم در باقی عرصه مانند ترویج ازدواج آسان، مبارزه با مواد مخدر، ترک اعتیاد، سرپرستی ایتام و غیره نیز با جبهه سازی اقدامات خوب و موثری انجام دهیم گفت: اگر می‌خواهید در بزرگداشت مراسم روز غدیر موفق باشید باید ارتباط شما با هم تنگاتنگ باشد و‌مشکلات نیز رصد شود تا مانع ازبهره‌برداری دشمن از نقاط ضعف شوید.

تلطفی مسئول جامعه ایمانی مشعر با اعلام اینکه این دومین سال پیاپی است که مراسم روز غدیر با برگزاری ۱۱۰ جشن به صورت همزمان در استان برگزار میشود اظهار داشت: در این برنامه که به صورت جبهه ای برگزار میشود ۱۱۰ هیئت حسینی کنار هم گرد آمده اند تا با یک کار تبلیغی مشترک برنامه‌ای مناسب را برگزار کنند.

 وی با تاکید براینکه این برنامه در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب برای جبهه سازی فرهنگی دربرابر جبهه دشمنان انجام می‌شود، ابراز کرد: ما در این عرصه از فضای پرتوان هیئت های حسینی استفاده می‌کنیم تا با حرکتی یکپارچه و هماهنگی جبهه‌ای مشترک تشکیل دهیم.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.