پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :یکشنبه ۴ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۱۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

۲۶ انبار احتکار کالا در همدان پلمب شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با بیان اینکه ۲۶ انبار مربوط به احتکار کالا مرداد ماه در همدان پلمب شد گفت: تا کنون ۱۰ پرونده احتکار تشکیل شده و مابقی در حال رسیدگی و تحقیقات مقدماتی است.

به گزارش غرب ایران:علیرضا حسن پور  اظهار داشت: تمام پرونده‌های احتکار و کشف انبارهای احتکار به دنبال گزارش‌های مردمی بوده است که تاکنون ۱۰ پرونده احتکار در همدان تشکیل شده است.

وی افززد: ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده در مورد احتکار ۳۱ میلیارد ریال بوده است که در مورد شش پرونده حکم غیرقطعی به ارزش ۱۷ میلیارد ریال صادر شده، چهار پرونده در حال رسیدگی بوده و یک مورد نیز عدم صلاحیت خورده ست.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با اعلام اینکه در مجموع ۲۶ انبار در مردادماه در همدان پلمب شده است عنوان کرد: یکی از پرونده‌های مربوط به احتکار اعلام برائت داشته و ملزم به توزیع کالا در شبکه رسمی شده است.

حسن پور با تاکید بر اینکه صاحبان انبارها باید علاوه بر ثبت اطلاعات در سامانه ثبت انبارها و اعلام موجودی کالا، عرضه مستمر و مداوم کالا داشته باشند بیان کرد: انبارهای پلمب شده مربوط به انوع کالا شامل؛ مواد غذایی(برنج، روغن، حبوبت، قند و شکر)، لوازم خانگی، انبرکودهای شیمیایی، سبوس گندم و لوازم یدکی خودرو بوده ضمن اینکه یک مورد تقلب و تعویض کیسه برنج ننامرغوب با مرغوب بوده است.

وی با بیان اینکه تعزیرات حکومتی یک مرجع رسیدگی است ولی ب این حال بیش از ۴۰ درصدعملکرد نظارتی نیزدارد افزود: ۱۵ تیم بازرسی در سطح استان همدان روزانه گشت‌های بازرسی را انجام می‌دهند که این گشت‌ها در روزهای تعطیل نیز برقرار است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با بیان اینکه بیشترین شکایات در همدان مربوط به آسانسور، کابینت، مبلمان، تعمیرات خودرو و موبایل بوده است گفت: بیشتر شکایات مربوط به مفاد قراردادهای تنظیم شده بین طرفین بوده است.

حسن پور با بیان اینکه همدان جزء کم تخلف ترین استانها در حوزه احتکار در کشور است اعلام کرد: بیشترین تخلفات ثبت شده در همدان در حوزه “کالا و خدمات” و به ترتیب در حوزه عدم درج قیمت، گران‌فروشی، عدم ارائه و صدور فاکتور، کم فروشی، تقلب، عدم رعایت مقررات بهداشتی و احتکار است.

وی از همراهی مردم با گشت‌های نظارتی و سیار و همچنین ارائه گزارشات مردمی قدردانی کرد و افزود: از مردم می خواهیم در صورت مشاهده هر گونه تخلف، موارد را به تعزیرات حکومتی استان گزارش دهند ضمن اینکه می توانند به سامانه www.135.ir مراجعه و  یا با شماره تلفن ۳۲۵۲۳۴۴۲ تماس بگیرند.

انتهای پیام/ خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.