پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۵ مرداد ۹۷.::. ساعت : ۹:۳۱ ق.ظ
فاقددیدگاه

“بانوان ورزشکار” امید ورزش همدان برای کسب مدال در جاکارتا

از ۸ سهمیه ورزش همدان در بازی‌های آسیایی جاکارتا ۶ سهمیه را ورزشکاران بانوی همدانی کسب کردند تا امید اول ورزش همدان برای کسب مدال در این مسابقات باشند.

۸نفر از ورزشکاران کاروان اعزامی ورزش ایران به مسابقات بازی‌های آسیایی جاکارتا را ورزشکاران همدانی تشکیل می‌دهند. ضمن آنکه  ۳ داور و ۲ مربی نیز از استان همدان در کاروان اعزامی ایران به مسابقات آسیایی حضور دارند.

از جمع ۱۳ ورزشکار، مربی و داور همدانی حاضر در بازی‌های آسیایی جاکارتا ۶ ورزشکار، یک داور و یک مربی از جامعه ورزش بانوان همدان هستند تا بانوان به امید اول ورزش استان همدان در بازی‌های آسیایی جاکارتا تبدیل شوند.

بانوان ورزشکار همدانی بخت اصلی ورزش همدان برای کسب مدال

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان   با بیان این که استان همدان  ۸ ورزشکار در مسابقات آسیایی جاکارتا دارد اظهار داشت: ۶ سهمیه از ۸ سهمیه استان را ورزشکاران بانوی همدانی و ۲ سهمیه را ورزشکاران مرد همدانی کسب کردند.

عباس قهرمانی افزود:  مریم کرمی، آرزو حکیمی و مریم امیدی پارسا در قایقرانی، آذر کولیوند در کوراش، مبینا عزیزی در جودو و مه لقا جام بزرگ در تیراندازی ورزشکاران بانوی همدانی هستند که به مسابقات جاکارتا اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به این که کسب ۶ سهمیه از ۸ سهمیه ورزش استان توسط بانوان ورزشکار نشان از پیشرفت ورزش همدان در بخش بانوان دارد گفت: ۵ مدال برای ورزشکاران همدانی حاضر در مسابقات آسیایی جاکارتا پیش بینی کردیم که با توجه به تعداد ورزشکاران بانو و همچنین رکوردها و نتایج این ورزشکاران امید ورزش همدان در بازی‌‌های آسیایی برای کسب مدال بانوان ورزشکاران هستند.

وی با اشاره به این که فرود ظفری در ووشو  و حمید میرزایی نادر در کبدی ورزشکاران مرد همدانی حاضر در بازی‌های آسیایی جاکارتا به شمار می‌روند و آنها نیز بخت زیادی برای کسب مدال دارند، گفت:  ۳ داور و ۲ مربی هم از استان همدان در بازی‌های آسیایی جاکارتا حضور دارند.

قهرمانی تاکید کرد: بهاره سیفی داور فوتبال بانوان،  نماینده داوری بانوان همدان در بازی‌های آسیایی است. بیژن حیدری در فوتبال آقایان وهادی سالم داور بسکتبال نیز از استان همدان در این رقابت‌ها قضاوت می‌کنند.

وی عنوان کرد: زهرا بهرامیان مربی سنگنوردی استان همدان هم به عنوان مربی، تیم ملی سنگنوردی بانوان ایران را در بازیهای آسیایی همراهی می کند و وحید خراقانی مربیگری تیم ملی کبدی مردان را در این بازی‌ها برعهده دارد.

آمادگی مه لقا جام بزرگ برای کسب مدال خوشرنگ

مه لقا جام بزرگ، عضو تیم ملی تیراندازی بانوان ایرام، بی‌‌تردید امید اول ورزش همدان برای کسب مدال در بازی‌های آسیایی جاکارتا است. وی با ۲ حضور در المپیک ( ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶) و کسب ۳ سهمیه بازی‌های آسیایی یکی از پرافتخارترین ورزشکاران همدانی و حتی کشور است.

جام بزرگ در بازی‌های آسیایی  گوآنگژو موفق به کسب یک  مدال نقره و یک مدال برنز شد. اما در بازی‌های آسیایی اینچئون با بدنشانی مدال برنز مسابقات را از دست داد و در جایگاه چهارم مسابقات ۵۰ متر درازکش قرار گرفت.

مدال نقره قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۶ و کسب مقام پنجم جهان در سال ۲۰۱۰ از دیگر افتخارات این بانوی تیرانداز همدانی است. ضمن آنکه جام بزرگ پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های کشورهای اسلامی بوده است.

وی با بیان این که مسابقات تیراندازی در آسیا از سطح بالایی برخوردار است، گفت:  تیم چین به عنوان قهرمان جهان، و بسیاری از تیم‌های برتر مسابقات جهانی از کشورهای آسیایی هستند و به همین دلیل کسب مدال در مسابقات تیراندازی بازی‌های آسیایی بسیار سخت است.

وی تصریح کرد: علاوه بر قدرت‌های سابق آسیا در تیراندازی از جمله چین و کره، کشورهای ژاپن، هند، قزاقستان، قرقیزستان و تایلند هم در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری در رشته تیراندازی داشته‌اند و همین مسئله کار ما را برای کسب مدال سخت می‌کند.

جامه بزرگ با اشاره به این که همه تلاشم را برای کسب مدال در مسابقات بازی‌های آسیایی جاکارتا به کار می‌گیرم تاکید کرد: برای کسب این موفقیت نیاز به دعای خیر مردم ایران به ویژه همدانی‌های عزیز دارم.

انگیزه بالای آرزو حکیمی برای درخشش در جاکارتا

آرزو حکیمی که از سال ۹۰ عضو ثابت تیم ملی قایقرانی ایران بوده، پرافتخارترین قایقران همدانی است. وی جوان‌ترین ورزشکار ایرانی در المپیک ۲۰۱۰ بود. حکیمی در بازی‌های آسیایی اینچئون به مدال برنز دست یافت و به دنبال خوش رنگ‌ کردن مدالش در بازی‌های جاکارتا است.

حکیمی چندین مدال طلا، نقره و برنز در مسابقات قهرمانی آسیا دارد و در مسابقات جوانان جهان در سال ۲۰۱۱ نیز به مقام چهارم دست یافته است.

این بانوی قایقران همدانی  با بیان این که ورزشکاران باید همه تلاش خود را به منظور افتخارآفرینی برای ایران به کار بگیرند اظهار داشت: پس از چند سال تمرینات مداوم و حضور در مسابقات مختلف برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا آماده هستم و انگیزه زیادی برای کسب موفقیت در این مسابقات دارم.

وی افزود: با توجه به این که بازی‌های آسیایی در فصل تابستان برگزار می‌شود تمرینات ما در اوج گرما برگزار شد و توان زیادی در تمرینات برای آمادگی صرف کردیم.

حکیمی با بیان این که برای ورزشکاران ایرانی که با حجاب در مسابقات مختلف ظاهر می‌شوند کسب مدال بسیار با ارزش و شیرین است تاکید کرد: قصد دارم با کسب خوشرنگ‌ترین مدال بازی‌های آسیایی باعث افتخار و سرافرازی بانوان کشور و شهرم باشم.

مریم امیدی پارسا پدیده قایقرانی ایران

مریم امیدی پارسا قایقران  بانوی همدانی نیز یکی از بخت‌های اصلی ورزش ایران و همدان برای کسب مدال در بازی‌های آسیایی جاکارتا است.

وی درخشش خیره کننده‌ای در مسابقات قایقرانی قهرمانی آسیا در پاتایای تایلند داشت تا هم خود را به عنوان پدیده جدید قایقرانی کشور معرفی کند و هم جامعه ورزش همدان بیش از پیش به موفیقت این بانوی قایقران در بازی‌های آسیایی امیدوار شود.

این بانوی قایقران همدانی موفق شد در این مسابقات در روئینگ چهار نفره جفت پاروی سنگین وزن و روئینگ دونفره جفت پاروی سبک وزن دو نشان با ارزش طلا  و در رویینگ چهار نفره تک پاروی سبک وزن یک نشان نقره برای ایران و استان همدان به ارمغان بیاورد و علاوه بر آنکه در بین همه ملی پوشان ایرانی حاضر در این مسابقات بیشترین مدال رابه دست آورد رویینگ همدان را بسان آرزو حکیمی در کایاک در آسیا طلایی کرد.

حالا مریم امیدی پارسا به نامی آشنا و مطرح در قایقرانی ایران و آسیا بدل شده و با کسب مدال بازی‌های جاکارتا می‌تواند نام خود را در دفتر افتخارات ورزش همدان جاودانه کند.

فرصتی برای جاودانگی در ورزش کشور و همدان

مریم کرمی دارنده مدال نقره مسابقات قایقرانی قهرمانی آسیا و برنز جوانان آسیا، آذر کولیوند از ورزشکاران مطرح جودو و کوراش استان همدان و کشور که در بازی‌های آسیایی لباس تیم ملی کوراش را بر تن می‌کند و مبینا عزیزی جودوکار شایسته استان همدان که چندین  مدال کشوری و فرا ملی در کارنامه خود دارد.

دیگر بانوان ورزشکار همدانی حاضر در کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا هستند که بر اساس اظهار نظر مربیان تیم‌های ملی قایقرانی، کوراش و جودو از بخت بالایی برای کسب مدال در این مسابقات و جاودانه شدن در دفتر افتخارات ورزش کشور و استان همدان برخوردارند.

با توجه به سوابق و همچنین میزان آمادگی بانوان ورزشکار همدانی حاضر در جاکارتا  هر یک از آنها می‌توانند پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را در این مسابقات به اهتزاز در آورند تا برای ورزش ایران و جامعه ورزش استان به ویژه بانوان ورزشکار همدانی افتخارآفرین باشند.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.